EBL. W Gliwicach "po staremu" - kolejny horror nie dla GTK, Cowels i Młynarski katami

GTK Gliwice nie ma szczęścia w meczach domowych. Kolejny horror i kolejna porażka - PGE Spójnia Stargard wygrała na Śląsku po dogrywce 97:93. Wielki mecz rozegrali Raymond Cowels i Kacper Młynarski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Payton Henson w akcji Materiały prasowe / Materiały prasowe / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: Payton Henson w akcji
Czarna seria domowych porażek GTK trwa. W Gliwicach ponownie w tym sezonie o wszystkim decydowały ostatnie sekundy i pojedyncze akcje.

W regulaminowym czasie gry wielką "trójkę" na sześć sekund przed końcem trafił Kacper Młynarski. PGE Spójnia prowadziła 84:82. Gliwiczanie mieli 6 sekund, a pod kosz wkręcił się Duke Mondy.

Dogrywka również toczyła się kosz za kosz - w końcówce jednak w końcu urwał się Raymond Cowels pieczętując triumf gościom.

Zawodnicy obu zespołów długo wchodzili w mecz, ale gdy już weszli na "swoje obroty" to było co oglądać. Od początku za punktowanie zabrał się Cowels, skutecznie nieźle grał też Mateusz Kostrzewski - ten jednak miał problemy z przewinieniami i swój udział w meczu zakończył już w połowie czwartej kwarty.

W GTK od początku pełną kontrolę nad wszystkim miał Mondy, który tym razem wystąpił bardziej w roli egzekutora, a nie rozgrywającego - wychodziło mu to całkiem dobrze - wykorzystał 8 z 15 rzutów z gry i zdobył 30 "oczek".

Obie drużyny grały falami. Po zmianie stron w obozie gospodarzy "otworzył się" Milivoje Mijović, ale w odpowiedzi GTK dostawało cios za ciosem od Młynarskiego. To on wspólnie z Cowelsem dali w czwartej kwarcie Spójni prowadzenie 68:62.

Podopieczni Pawła Turkiewicz zareagowali jednak szybko i w końcówce to oni byli bliżej triumfu - 20 sekund przed końcem przy stanie 82:81 dwa rzuty wolne spudłował jednak Payton Henson, a goście skorzystali z tego prezentu bezwzględnie.

Cowels zakończył mecz z 31 punktami, Młynarski dołożył 23 "oczka" - to oni przechylili szalę na korzyść PGE Spójni. Kamil Piechucki nadal ma problem pod koszem, bo Justin Tuoyo (skręcił staw skokowy) i Peter Olisemeka grają fatalnie. Tego drugiego nie ratuje nawet 5 efektownych bloków.

GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 93:97 (23:22, 18:20, 21:21, 22:21, d. 9:13)

GTK: Duke Mondy 30, Milivoje Mijović 12, Payton Henson 11 (10 zb), Brandon Tabb 11, Kacper Radwański 9, Łukasz Diduszko 7, Joe Furstinger 6, Mateusz Szlachetka 5, Dawid Słupinski 2, Piotr Hałas 0.

PGE Spójnia: Raymond Cowels 31, Kacper Młynarski 23, Mateusz Kostrzewski 14, Tomasz Śnieg 11, Piotr Pamuła 6, Jokubas Gintvainis 5, Peter Olisemeka 5, Justin Tuoyo 2, Bartosz Bochno 0.