EBL. Frustracja sięgnęła zenitu. Chris Dowe wyrzucony z boiska!

Anwil Włocławek w hicie 6. kolejki EBL został rozgromiony przez Stelmet Enea BC Zielona Góra (77:101). Meczu nie dokończył Chris Dowe, który został wyrzucony z boiska z powodu dwóch przewinień technicznych. Jego frustracja sięgnęła zenitu.
Karol Wasiek
Chris Dowe WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Chris Dowe

To był kolejny fatalny mecz w wykonaniu Anwilu Włocławek. Mistrzowie Polski zostali zdeklasowani w hicie 6. kolejki Energa Basket Ligi przez Stelmet Enea BC Zielona Góra 77:101.

Ani przez moment zwycięstwo zielonogórzan nie było zagrożone. Gospodarze zademonstrowali zespołową, efektowną koszykówkę. Goście z Włocławka po raz kolejny zagrali indywidualnie, w wielu momentach nie było widać zespołowości.

Frustracja w szeregach drużyny prowadzonej przez Igora Milicicia rosła z minuty na minutę. W połowie czwartej kwarty ciśnienia nie wytrzymał Chris Dowe, który został wyrzucony z boiska. Amerykanin popełnił faul na Marcelu Ponitce przy próbie zbiórki, co wywołało u niego ogromne zdenerwowanie.

Wściekły Dowe zaczął mocno gestykulować w stronę sędziego Tomasza Trawickiego, który momentalnie ukarał go przewinieniem technicznym. Amerykanin dalej dyskutował i po chwili arbiter orzekł drugi "technik". To oznaczało dla niego przedwczesne zakończenie zawodów.

Dziwny w tym wszystkim jest fakt, że żaden z kolegów nawet nie podszedł do Dowe'a i nie próbował go odciągnąć od sędziego Trawickiego. To nie najlepiej świadczy o elemencie zespołowości w Anwilu Włocławek. Jest nad czym pracować.

Amerykanin zakończył zawody z 7 punktami na koncie.

Czy Chris Dowe powinien zostać ukarany przez klub za swoje zachowanie?