Liga Mistrzów. Anwil Włocławek z drugim zwycięstwem! Ważny triumf w Hali Mistrzów

Anwil Włocławek po trudnym spotkaniu pokonał belgijski zespół i odniósł drugie zwycięstwo w ramach rozgrywek koszykarskiej Ligi Mistrzów. Tony Wroten trafiał najważniejsze rzuty.

Patryk Pankowiak
Tony Wroten Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Tony Wroten
Genialny Dave Dudzinski był wszędzie. 27-letni zawodnik Talent Giants Antwerpia zdobył 21 punktów, miał aż 22 zbiórki i pięć asyst, ale to Anwil Włocławek po 40 minutach koszykówki w Hali Mistrzów ku radości fanów cieszył się ze zwycięstwa. Gospodarze triumfowali 80:71.

Mistrzowie Polski rozpoczęli ten mecz z dużym animuszem i po pierwszej kwarcie prowadzili nawet 28:17. Wydawało się, że to podopieczni Igora Milicicia będą dyktować tego wieczoru warunki, bo korzystny wynik był dla nich bardzo istotny. Belgijski zespół tymczasem pokazał charakter i doprowadził do wyniku 47:47.

Anwil zraniony przez rywali, ale nie uśmiercony, szybko się przegrupował i wrócił do gry. Zrobiło się 52:47, a następnie też 61:55 dla miejscowych. Goście nie dawali jednak za wygraną i po trafieniu Luka Rupnika znów obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty (63:61).

Tony Wroten pokazał, co myśli o podważaniu jego umiejętności i wartości we Włocławku. Amerykanin, były gracz Philadelphia 76ers trafił bardzo ważny rzut za trzy, a także dodał dwa punkty spod kosza, które wywindowały Anwil na prowadzenie 68:62. Giants Antwerpia byli w opałach.

Gwóźdź do trumny belgijskiego zespołu wbił Szymon Szewczyk. Kapitan włocławian zebrał piłkę w ataku i wsadził z faulem zawodnika Giants. Popularny "Szewcu" wykorzystał także rzut wolny, co przesądziło o końcowym rezultacie. Dla mistrzów Polski to drugi triumf w Lidze Mistrzów.

Tony Wroten, Chase Simon i Ricky Ledo rzucili po 17 punktów. Szewczyk miał cenne osiem "oczek". Simom wykorzystał trzy na siedem oddanych rzutów zza łuku, a Wroten 6 na 11 prób za dwa. Co ciekawe, obie drużyny trafiły dokładnie po siedem rzutów za trzy. Anwil popełnił w całym meczu tylko cztery straty.