EBL. Polpharma nadal żywa! Znakomity Jonathan Williams i drugi z rzędu triumf "Farmaceutów"

Drugą wygraną z rzędu odniosła Polpharma Starogard Gdański i jej sytuacja w Energa Basket Lidze zdecydowanie uległa zmianie. W sobotę podopieczni Marka Łukomskiego pewnie ograli we własnej hali Kinga Szczecina 89:71.
Krzysztof Kaczmarczyk
Jonathan Williams Materiały prasowe / Daniel Szczypior/polpharmabasketball / Na zdjęciu: Jonathan Williams

"Farmaceuci" wygrali drugi mecz z rzędu, a trzeci w ogóle w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Dzięki temu mają jeden triumf więcej od ostatniej w tabeli Legii Warszawa.

King od początku bardzo męczył się na Kociewiu. Agresywna defensywa Polpharmy sprawiała dużo problemów - 40 procent skuteczności i 14 strat miało swoje odzwierciedlenie w wyniku.

Gospodarze mieli z kolei wielkiego lidera, jakim był Jonathan Williams - amerykański rzucający zaliczył 29 "oczek" (10/18 z gry), 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

Obie ekipy bardzo długo próbowały złapać rytm. Polpharmie udało się to nieco szybciej, dzięki czemu prowadziła 12:5 - pierwszą kwartę przegrała jednak czterema "oczkami".

Szczecinianie przede wszystkim szukali skuteczności (pomimo 13 "trójek" w meczu zdobyli zaledwie 71 punktów). "Farmaceuci" grali z wielkim sercem w defensywie - byli nieustępliwi i robili co tylko mogli, żeby King nie zdołał się rozpędzić. I ta sztuka ostatecznie w pełni im się udała.

Szczecinianie dystans zaczęli tracić po przerwie, bo gospodarze poczuli swoją szansę, a z minuty na minutę rozkręcał się Williams. Po serii jego punktów i "trójce" Daniela Gołębiowskiego było już 70:52.

Pomimo problemów z przewinieniami ekipa Marka Łukomskiego zdołała swobodnie dowieźć triumf do końcowej syreny, bowiem rywale w Starogardzie Gdańskim po prostu zawiedli. King przegrał ósmy mecz w sezonie i o znakomitym początku rozgrywek w Szczecinie nikt już nie pamięta.

Polpharma Starogard Gdański - King Szczecin 89:71 (15:19, 22:16, 23:17, 29:19)

Polpharma: Jonathan Williams 29, Brett Prahl 18, Isaiah Wilkins 13, Martynas Paliukenas 8, Jakub Motylewski 8, Daniel Gołębiowski 7, Paweł Dzierżak 4, Michał Kołodziej 2, Aleksander Załucki 0.

King: Duston Ware 14, Thomas Davis 13, Ben McCauley 12, Paweł Kikowski 12, Cleveland Melvin 11 (10 zb), Dominik Wilczek 6, Maciej Kucharek 2, Adam Łapeta 0, Michał Ostrowski 0.