EBL. Thriller dla Kinga Szczecin, Paweł Kikowski trafił na wygraną! Briscoe udanie zadebiutował

Dla obu zespołów był to niesamowicie ważny mecz w kontekście walki o play offy. King Szczecin po emocjonującym i zaciętym spotkaniu pokonał na własnym parkiecie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 75:73.

Patryk Pankowiak
Paweł Kikowski WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Paweł Kikowski
Paweł Kikowski bohaterem Szczecina! Skrzydłowy trafił rzut z półdystansu na 14 sekund przed końcem spotkania, dzięki czemu jego King zwyciężył po thrillerze 75:73.

BM Slam Stal w swoim ostatnim posiadaniu była chaotyczna, najpierw ich podanie w poprzek parkietu zostało prawie przechwycone przez rywali, a piłka w ferworze walki wyleciała aż pod ich kosz. Goście wciąż mieli szansę, ale do końca meczu zostało tylko pięć sekund, w tym czasie Jay Threatt zdążył przebiec długość boiska, ale podał na aut.

BM Slam Stal bardzo mocno rozpoczęła piątkowy mecz (8:0), a ich zaliczka jeszcze w drugiej kwarcie wynosiła 10 punktów. Jednak po przerwie zmieniły się nie tylko atakowane kosze, ale również obraz wydarzeń na parkiecie. Gospodarze zaczęli dominować.
Świetny był Adam Łapeta, który zamieniał podania kolegów w efektowne wsady. Środkowy popisał się zagraniem z faulem, wykorzystał rzut wolny, a jego drużyna prowadziła wtedy 70:65. Dustin Ware, któremu piątkowy mecz wybitnie się nie układał, dołożył trafienie z dystansu i zrobiło się 73:65. Wydawało się, że to może być cios, który pośle rywali na deski i przesądzi o wyniku meczu.

Tak jednak nie było. Trener ostrowian, Łukasz Majewski poprosił o przerwę, a BM Slam Stal zaliczyła niesamowity zryw! Przemysław Żołnierewicz trafił za trzy, Daniel Szymkiewicz również, "Stalówka" dobiła jeszcze swój własny niecelny rzut i ku niedowierzaniu fanów ze Szczecina był remis (73:73). King nie potrafił zebrać piłki w obronie, co mogło ich drogo kosztować.

Ostatnie słowo należało mimo wszystko do zespołu Łukasza Bieli. Paweł Kikowski wziął to na siebie i trafił rzut, dający zwycięstwo Kingowi. Dla nich to bardzo ważny, dziesiąty triumf w sezonie, który przy dziesięciu porażkach daje im aktualnie szóste miejsce w ligowej tabeli. BM Slam Stal z bilansem 8-12 jest dziesiąta.

Isaiah Briscoe zaliczył udany debiut. Były zawodnik Orlando Magic spędził na parkiecie 24 minuty i zdobył w tym czasie 16 punktów, trzy asysty, chociaż popełnił też pięć strat. Miał kłopoty z faulami, przez co trener Biela musiał ograniczać jego występ. Wspominany Ware zanotował 14 "oczek", on stracił piłkę aż siedmiokrotnie.

Paweł Kikowski i Cleveland Melvin dodali po 12 "oczek", Amerykanin zanotował również dziewięć zbiórek. Szczecin był osłabiony brakiem Bena McCauleya, ale bardzo dobrze spisywał się Adam Łapeta, autor 15 punktów.

Dla BM Slam Stali 14 punktów zapisał przy swoim nazwisku Jay Threatt, po 12 Daniel Szymkiewicz i Paulius Dambrauskas. Threatt miał też cztery zbiórki i cztery asysty. Filip Dylewicz w czwartej kwarcie w niespełna dwie minuty zdobył 7 ze swoich 10 punktów.

Wynik:

King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 75:73 (16:23, 23:21, 19:10, 17:19)

King: Briscoe 16, Łapeta 15, Ware 14, Melvin 12, Kikowski 12, Davis 4, Bartosz 2, Kobel 0, Wilczek 0.

BM Slam Stal: Threatt 14, Szymkiewicz 12, Dambrauskas 12, Dylewicz 10, Jackson 9, Żołnierewicz 9, Garbacz 3, Mokros 2, Jevtović 2.