EBL. Legia i Dukes obudzili się za późno. HydroTruck "trójkami" przyklepał zwycięstwo

Szalona pogoń Legii Warszawa bez happy endu. W Radomiu HydroTruck pokonał ekipę ze stolicy 79:76. W krytycznym momencie podopieczni Roberta Witki trafili cztery razy z dystansu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Roderick Camphor WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Roderick Camphor
Legia przez trzy kwarty grała praktycznie bez ataku. Pudłowali wszyscy, oprócz Keanu Pindera.

Na początku decydującej części HydroTruck prowadził nawet 60:43, ale goście zdołali wrócić - dzięki serii 17:0 (!) był remis.

Radomianie sięgnęli wtedy do swojej największej w tym sezonie broni, czyli rzutów zza łuku. Cztery trafienia z dystansu dały radomianom przewagę, której nawet znakomity w czwartej kwarcie Kahlil Dukes nie był w stanie zniwelować.

Dukes odpalił dopiero w ostatniej części, w której zdobył aż 17 "oczek". Jego "trójka" z faulem w połączeniu z tylko jednym celnym rzutem wolnym Artura Mielczarka w końcówce dała Legii szansę na dogrywkę.

Szalony rzut wziął na siebie Michał Michalak. Snajper Legii szukał przełamania, bowiem do tej pory zza linii 6,75 miał... 0/6. Trafić po raz pierwszy jednak się nie udało i radomianie mogli cieszyć się z triumfu.

Podopieczni Tane Spaseva ponownie bardzo źle weszli w mecz - w pierwszej części zdobyli zaledwie 8 punktów. Wśród gospodarzy z kolei od początku szalał Carl Lindbom, który trafiał niczym automat. To ona zakończył w czwartej kwarcie serię rywala trafiając "trójkę" z narożnika. Fin ostatecznie uzbierał 23 punkty.

Tradycyjnie jednak w końcówce rolę lidera przejął Obie Trotter - amerykański rozgrywający w końcowych minutach zdobył osiem "oczek" i dopilnował, aby radomianom nic złego na finiszu się nie stało.

Roberta Witkę  - pomimo wygranej - musi martwić kolejny mecz bez skuteczności Roda Camphor. Ten co prawda uzbierał dwucyfrowy wynik punktowy, ale miał 1/10 z dystansu, a łącznie z gry 5/16. Rzucający HydroTrucku tak naprawdę jedynie w trzeciej kwarcie pokazał swoją wartość.

Co ciekawe obie drużyny bardzo szybko zmierzą się ze sobą ponownie - będzie to bowiem podczas pierwszego ćwierćfinałowego meczu Suzuki Pucharu Polski, czyli w najbliższy czwartek 13 lutego.

HydroTruck Radom - Legia Warszawa 79:76 (19:8, 17:23, 22:12, 21:33)

HydroTruck: Carl Lindbom 23, Obie Trotter 17, Rod Camphor 13, Marcin Piechowicz 11, Adrian Bogucki 9, Filip Zegzuła 3, Artur Mielczarek 3, Wojciech Wątroba 0, Daniel Wall 0.

Legia: Kahlil Dukes 22, Michał Michalak 16, Keanu Pinedr 14, Jakub Nizioł 13, Mariusz Konopatzki 5, Milan Milovanović 2, Adam Linowski 2, Sebastian Kowalczyk 2, Patryk Nowerski 0.