Vegas Summer League - dzień 4: Szewczyk coraz lepszy

Najlepszy mecz w Vegas Summer League rozegrał Szymon Szewczyk. Polski podkoszowy był najlepszym zmiennikiem w szeregach Milwaukee Bucks, zdobywając 9 punktów. 26-letni szczecinianin trzykrotnie trafił za trzy punkty, mimo że na parkiecie przebywał ledwo 11 minut. Tymczasem swój debiut w oficjalnym spotkaniu Los Angeles Clippers zaliczył Blake Griffin. Numer 1. tegorocznego draftu zdobył 27 punktów i miał 12 zbiórek.

Jacek Konsek

Drużyna Szymona Szewczyka wygrała trzeci kolejny mecz i jest jedną z nielicznych drużyn w Vegas Summer League, które mogą pochwalić się bilansem 3-0. Milwaukee nie dali tym razem szans Sacramento Kings, mimo że w pierwszej kwarcie mieli dużo problemów z Królami. Sygnał do odrabiania strat dał w drugiej odsłonie nasz rodak, który w ciągu nieco ponad 3 minut, trzykrotnie trafił z obwodu. W drugiej połowie inicjatywę na dobre przejęły Kozły, prezentujące tego dnia wysoką skuteczność w rzutach z gry. 24 punkty zdobył Joe Alexander, a 13 punktów, 14 asyst i 7 przechwytów dołożył rookie Brandon Jennings.

Lepsze debiutu nie mógł sobie wymarzyć Blake Griffin. Numer 1. czerwcowego draftu zapisał na swoim koncie 27 punktów i 12 zbiorek, a jego Los Angeles Clippers pokonali rywali zza miedzy, Lakers. Młody podkoszowy nie pomylił się w żadnym z pierwszych sześciu rzutów z gry, a cały mecz zakończył ze skutecznością 11/15. - Czułem się tutaj bardzo dobrze i komfortowo. To głównie dzięki pięciu treningom, które już za nami - przyznał Griffin. Clipps prowadzili przez cały mecz i mimo, że przegrali ostatnią kwartę, dowieźli zwycięstwo do szczęśliwego końca. 21 punktów dla triumfatorów dołożył mający za sobą bardzo udany sezon w NBA, Eric Gordon.

Równie udaną inaugurację ma za sobą zespół złożony z zawodników ligi NBDL, który po emocjonującym pojedynku pokonał Minnesotę Timberwolves. Początkowo inicjatywa należała do Leśnych Wilków, lecz o wszystkim zadecydowała trzecia odsłona. W niej koszykarze z zaplecza NBA rozgromili przeciwników 30:10, głównie dzięki świetnej postawie duetu Jeffers-Forbes. Obaj gracze zdobyli po 20 punktów, a na dodatek otrzymali solidne wsparcie od reszty kolegów. Wśród pokonanych 12 punktów i 14 asyst zgromadził Jonny Flynn, numer 6. draftu.

Już po raz trzeci przegrali koszykarze Dallas Mavericks. Tym razem nie sprostali Phoenix Suns, chociaż na 3 minuty przed końcową syreną na tablicy wyników był remis, 78:78. Wtedy jednak Słońca włączyły piąty bieg i podobnie jak w pierwszej kwarcie, dominowały na parkiecie. 24 punkty i 16 zbiórek zdobył Raul Lopez, brat bliźniak Robina, występującego w New Jersey Nets. Wśród przegranych brylował Rodrigue Beaubois, autor 16 "oczek". Przypomnijmy, że Francuz przed dwoma dniami rozegrał kapitalny mecz, zdobywając 34 punkty przeciwko Houston Rockets. Jak do tej pory, jest to punktowy rekord w tegorocznej Vegas Summer League.

22 zmiany prowadzenia i 12 remisów, to obraz meczu pomiędzy Toronto Raptors a Portland Trail Blazers. Ostatni raz po równo było na początku ostatniej odsłony, 69:69. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Quincy Douby, autor 20 punktów. 25-letni strzelec był nie do zatrzymania dla Smug, pomimo że na parkiecie spędził niewiele ponad 20 minut. 15 punktów i 6 zbiórek do dorobku zwycięzców dorzucił Demar DeRozan, numer 9. draftu. W szeregach Portland pierwsze skrzypce grał mający za sobą kiepski sezon w NBA, Jerryd Bayless, 22 punkty i 7 asyst.

Detroit Pistons wygrali dwa pierwsze mecze i wszyscy byli zachwyceni postawą ich debiutantów. Tym razem Tłoki zawiodły na całej linii, a bohater poprzednich dni DaJuan Summers, zdobył tylko 9 punktów (3/11 z gry), popełniając przy tym aż 10 fauli. W zupełnie odwrotnej dyspozycji był Stephon Curry, który potwierdza swoje niemałe strzeleckie umiejętności. 21-latek zdobył 23 punkty, 7 zbiórek, 5 przechwytów i 4 asysty. Przewaga Wojowników przekroczyła 10 punktów już w drugiej kwarcie i do końca spotkania była niezagrożona. - To najlepsza grupa młodych koszykarzy z jakimi kiedykolwiek pracowałem podczas mojej 8-letniej przygody z ligą letnią - chwalił swoich podopiecznych Keith Smart, opiekun Golden State podczas Vegas Summer League.

NBDL - Minnesota Timberwolves 96:91
(O. Jeffers 20, G. Forbes 20, C. Collins 15 - W. Ellington 22, O. Pecherov 15 (10 zb), J. Flynn 12 (14 as))

Phoenix Suns - Dallas Mavericks 95:90
(R. Lopez 24 (16 zb), A. Tucker 15, Z. Dowdell 15 - R. Beaubois 16, S. Foster 13, A. Miles 13)

Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 92:87
(Q. Douby 20, D. DeRozan 15, P. O’Bryant 12 - J. Bayless 22, D. Cunningham 21, J. Pendergraph 12)

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 93:82
(B. Griffin 27 (12 zb), E. Gordon 21, D. Jordan 16 - A. Morrison 20, D. Monds 16, A. Anderson 10)

Golden State Warriors - Detroit Pistons 97:69
(S. Curry 23, A. Randolph 21 (10 as), C. Martin 18 - J. Jerebko 16, J. Pargo 13, A. Daye 11 (11 zb))

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 91:86
(J. Alexander 24, J. Meeks 20, B. Jennings 13 (14 as) - T. Evans 33, W. Matthews 14, M. Landry 13)