ACB. Adam Waczyński show! Unicaja ograła Iberostar z Tomaszem Gielo

Genialny powrót do gry zaliczył Adam Waczyński. Polski snajper był najlepszym strzelcem Unicaji Malaga, która ograła 83:70 Iberostar Teneryfę. W tej drugiej drużynie w pierwszej piątce pojawił się Tomasz Gielo.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Getty Images / Sonia Canada / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Perfekcyjny występ Adama Waczyńskiego w pierwszym meczu wznowionego w środę sezonu hiszpańskiej ligi ACB.

Polak rozpoczął mecz na ławce, ale gdy tylko pojawił się na parkiecie od razu uruchomił swoje karabiny - a te tego dnia były niezawodne.

"Waca" spędził na parkiecie 17 minut i był najskuteczniejszym zawodnikiem Unicaji Malaga. Wykorzystał wszystkie cztery próby z dystansu, a w całym meczu miał 6/8 z gry i 1/1 z linii rzutów wolnych, co przełożyło się na 17 punktów.

Zespół z Andaluzji łącznie miał 11/21 z dystansu co miało duży wpływ na końcowy sukces. Dodatkowo zespołowa defensywa zawodników Unicaji zatrzymała akcje pick-and-roll rozgrywane przez Marcelinho Huertasa i Giorgi Shermadiniego (2/9 z gry). Zresztą sfrustrowany Brazylijczyk po jednej z kolejnych nieudanych akcji otrzymał nawet przewinienie techniczne za protesty.

Wśród pokonanych swoje szanse miał Tomasz Gielo, który rozpoczął pojedynek od pierwszego gwizdka. Łącznie rozegrał nieco ponad 20 minut, notując 5 "oczek" (2/3 z gry), 2 asysty, przechwyt i stratę.

Unicaja dzięki wygranej objęła prowadzenie w grupie A. We wcześniejszym meczu FC Barcelona pokonała Jouventut Badalonę 96:92. W środę jeszcze jeden mecz tej grupy, w którym RETAbet Bilbao Basket zmierzy się z Birolbet Baskonią.

Waczyński i Gielo ponownie na parkiet hali w Walencji wybiegną w piątek. Unicaja zagra wówczas z FC Barceloną (godz. 18:30), a Iberostar z Kirolbetem (godz. 21:30).

Są konkrety w Anwilu. Klub zgłasza się do Ligi Mistrzów!
Wojna na linii Marcin Gortat - Stelmet. Padły mocne słowa!