NBA. Wielcy Denver Nuggets! Odrobili 19 punktów straty od 1-3 w serii z Clippers doprowadzili do stanu 3-3!

Denver Nuggets nie przestają szokować. Drugi raz z rzędu odrobili w meczu ponad 15 punktów straty i ze stanu 1-3 doprowadzili do wyniku 3-3 w serii z Los Angeles Clippers, jednymi z głównych kandydatów do wygrania całych rozgrywek.

Patryk Pankowiak
Nikola Jokić PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Nikola Jokić
Niesamowita historia. Denver Nuggets znów to zrobili. Drużyna z Kolorado uniknęła eliminacji już po raz piąty w trwających play-offach!

Nuggets przegrywali z Utah Jazz 1-3, a zwyciężyli tę rywalizację 4-3. Teraz Los Angeles Clippers byli już o krok od awansu do finału Konferencji Zachodniej, bo prowadzili 3-1, ale Nuggets doprowadzili do wyrównania! Jest 3-3 i o tym, kto zagra z Los Angeles Lakers zadecyduje siódmy mecz.

Podopieczni Doca Riversa prowadzili w niedzielę już 73:55 na początku trzeciej kwarty, aby następnie do końca meczu zdobyć tylko 25 punktów.

Denver Nuggets od momentu, kiedy tracili do rywali 18 "oczek", przeszli metamorfozę. Odrodzili się i zaczęli dominować, jakby na parkiecie pojawiła się właśnie zupełnie nowa drużyna. - Zaangażowanie i nasz wysiłek był niesamowity. Przegrywaliśmy wysoko, nie chcieliśmy być aż tak w tyle, ale to może dobrze - śmiał się po meczu Nikola Jokić.

Serb był niesamowity, rzucił 34 punkty, miał 14 zbiórek i siedem asyst w 40 minut. Trafił dwa razy za trzy z rzędu w kluczowym momencie, po tych trafieniach jego drużyna objęła prowadzenie 91:84.

Nuggets wygrali ostatnie 12 minut spotkania w stosunku 34:19, a cały mecz 111:98. W poprzednim, piątym meczu serii odrobili 16 punktów straty do rywali - tym razem aż 19, bo w niedzielę właśnie nawet tyle zaliczki mieli Clippers (68:49).

Paul George zdobył 33 punkty, a Kawhi Leonard 25, ale szczególnie celnych rzutów tego drugiego zabrakło drużynie z Kalifornii w drugiej połowie. Warto także dodać, że George zakończył mecz ze wskaźnikiem -23, czyli kiedy przebywał na parkiecie, Clippers wcale nie szło dobrze.

- Zamroziliśmy się w trzeciej kwarcie, nie mogliśmy nic trafić - komentował Kawhi Leonard.

Dla zwycięzców 21 "oczek" dodał Jamal Murray, który wykorzystał 9 na 13 oddanych rzutów z pola. Jeden z liderów Nuggets zanotował też pięć zbiórek oraz pięć asyst. Gary Harris miał 16 punktów, a zespół z Kolorado umieścił w koszu 48-proc. oddanych prób z dystansu (12/25).

Siódmy mecz ekscytującej serii w półfinale Konferencji Zachodniej odbędzie się w nocy z wtorku na środę o godz. 3:00 czasu polskiego. - Myślę, że cała presja jest na nich - dodawał Jokić.