Suzuki I liga. Wzmocniony TBS Śląsk nadal niepokonany. "Setka" we Wrocławiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / WKS Śląsk Wrocław Koszykówka / Na zdjęciu: pierwszoligowy zespół TBS WKS Śląsk II Wrocław

W niedzielnym meczu 5. kolejki Suzuki I ligi koszykarze TBS Śląska II Wrocław wygrali z Weegree AZS Politechniką Opolską 100:81. Gospodarze wystąpili w bardzo silnym składzie.

Bez Aleksandra Dziewy, ale między innymi z Michałem Gabińskim zagrały rezerwy Śląska Wrocław. Na mecz Suzuki I ligi gospodarze posłali wszystkich dostępnych polskich koszykarzy, którzy na co dzień mogą również grać w Energa Basket Lidze. W ten sposób po przerwie spowodowanej kwarantanną wrocławianie mogli złapać rytm meczowy, bo ich pierwszy zespół ma zagrać dopiero 26 października z Pszczółką Startem Lublin.

Osłabioną Weegree AZS Politechnikę Opolską czekało bardzo trudne zadanie. Goście przyjechali w ósemkę. Początek meczu był szalony i niezwykle intensywny, a TBS Śląsk uzyskał nawet dziewięć punktów przewagi (27:18). Rywale jednak w kolejnych minutach nie odstawali i nadal był to wyrównany pojedynek (51:45).

Na początku trzeciej kwarty goście zbliżyli się na 53:51. Gospodarze odpowiedzieli jednak serią 10 punktów i nadal kontrolowali sytuację. Na dodatek w tej części piąte przewinienie popełnił Adam Brenk i Weegree AZS Politechnika była jeszcze bardziej osłabiona.

TBS Śląsk wypracował bezpieczną przewagę na początku czwartej kwarty. Zdobył 11 punktów z rzędu i było 87:66. Ostatecznie gospodarze wygrali 100:81 i było to ich czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Wrocławianie są niepokonani, podobnie jak GKS Tychy. Z tym zespołem rozegrają zaległy mecz 28 października. Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała dwa z pięciu spotkań.

Gospodarze wygrali wszystkie kwarty. Różnicę zrobiły rzuty za trzy punkty (10/29 przy 4/20). Weegree AZS Politechnika lepiej egzekwowała rzuty wolne (23/27 przy 18/32 rywala). Goście popełnili jednak 23 straty, a gospodarze 13. Jakub Musiał w 21 minut zdobył 21 punktów (4/6 za trzy). Po 15 "oczek" dodali Kacper Marchewka i Jan Wójcik, który miał też sześć zbiórek.

Michał Gabiński miał dziewięć zbiórek jednak trafił tylko 2/15 prób z gry. Kacper Gordon rozdał siedem asyst. Dla gości po 18 punktów rzucili Adam Kaczmarzyk i Łukasz Lewiński. Patryk Piszczatowski zdobył 16 punktów, a Michał Jodłowski miał double-double (12 punktów i 10 zbiórek).

TBS Śląsk II Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 100:81 (27:22, 24:23, 25:21, 24:15)

TBS Śląsk II: Musiał 21, Marchewka 15, Wójcik 15, Leńczuk 12, Góreńczyk 8, Tomczak 7, Gabiński 6, Gordon 6, Azimka 4, Bożenko 4, Strzępek 2, Kozłowski 0.

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 18, Lewiński 18, Piszczatowski 16, Jodłowski 12, Krajewski 6, Wilk 6, Brenk 5, Barszcz 0.