EBL. Filip Zegzuła bohaterem, GTK Gliwice nie zdołało dogonić HydroTrucku Radom

GTK Gliwice wygrało trzy kwarty w Radomiu, ale to HydroTruck mógł cieszyć się z triumfu 87:80. Znakomite zawody rozegrał Filip Zegzuła, który wykorzystał 7 z 9 prób z dystansu.
Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Witka i jego HydroTruck Radom WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Robert Witka i jego HydroTruck Radom

GTK "nie dojechało" na pierwszą kwartę i to kosztowało gliwiczan porażkę. Na finiszu byli blisko rywala, ale wówczas nie popisał się Jordon Varnado.

Podopieczni Matthiasa Zollnera przegrywali już różnicą nawet 23 punktów, ale ruszyli w szaloną pogoń. Dwie minuty przed końcem HydroTruck prowadził już tylko 82:78.

Wtedy dwa rzuty wolne przestrzelił Varnado. Po chwili nie wykorzystał też rzutu z gry - radomianie z kolei zadali decydujący cios, a wykonał go Filip Zegzuła , który po raz siódmy w meczu trafił zza linii 6,75. Łącznie uzbierał 24 "oczka".

GTK przegrało arcyważny mecz dla siebie, a Varnado generalnie rozegrał najgorszy mecz w sezonie. Już po pięciu minutach miał trzy faule, a gliwiczanie rozpoczęli od wyniku 0:13, a po pierwszej kwarcie przegrywali aż 9:30 - Zegzuła w tym czasie trafił już cztery "trójki".

HydroTruck długo był nie do złapania - przed przerwą prowadził nawet 47:24. Goście jednak z minuty na minutę zaczęli gonić, a największa w tym zasługa Josha Perkinsa, który w samej trzeciej ćwiartce zdobył 13 "oczek". Amerykański rozgrywający tym razem zamiast kreować, bardziej skupił się na egzekucji.

Rozgrywający GTK był bardzo aktywny - wymusił m.in. aż dziesięć przewinień rywali, a w swoich statystykach zapisał ostatecznie 22 punkty, 5 zbiórek i 4 asysty. Gliwiczanom zabrakło wsparcia z ławki. "Zmiennicy" zdobyli zaledwie 2 "oczka". W kadrze zabrakło już Mateusza Szlachetki, który zdecydował się na zmianę otoczenia i przeniósł się do Śląska Wrocław.

HydroTruck wygrał po raz trzeci w sezonie. Obok Zegzuły na wyróżnienie zasłużyli Danilo Ostojić i Nickolas Neal. Pierwszy miał 18 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst, drugi dodał 17 punktów, 10 asyst i 6 zbiórek.

HydroTruck Radom - GTK Gliwice 87:80 (30:9, 19:21, 24:30, 14:20)

HydroTruck: Filip Zegzuła 24, Danilo Ostojić 18, Nick Neal 17 (10 as), Daniel Wall 9, Brett Prahl 8, Dayon Griffin 7, Marcin Piechowicz 2, Aleksander Lewandowski 0, Jakub Zalewski 0.

GTK: Josh Perkins 22, Terry Henderson 19, M.J. Rhett 16, Jordon Varnado 11, Daniel Gołębiowski 10, Łukasz Diduszko 2, Kacper Radwański 0, Szymon Szymański 0.