Suzuki I liga. Zdecydowane zwycięstwo lidera. Wicelider wygrał derby

Rawlplug Sokół Łańcut postraszył lidera w trzeciej kwarcie. Na otwarcie 11. kolejki Suzuki I ligi Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk wygrali jednak pewnie (86:74). Zwyciężył również wicelider. Górnik Trans.eu lepszy w derbach z TBS Śląskiem II Wrocław.

Patryk Neumann
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk Facebook / True Photo Agnieszka Żukowska / Na zdjęciu: Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk
Do Słupska przyjechało trzech koszykarzy, którzy w poprzednim sezonie z miejscową drużyną zajęli drugie miejsce. Wojciech Fraś, Filip Małgorzaciak i Patryk Pełka odebrali srebrne medale, a później starali się uprzykrzyć życie swojej byłej ekipie. Goście zaczęli od prowadzenia po trafieniu Frasia, ale gospodarze odpowiedzieli serią 14 punktów. W tym czasie trafili oni wszystkie rzuty z gry (5/5).

Grupa Sierleccy-Czarni odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie, a Rawlplug Sokół doznał szóstej porażki. Koszykarze z Podkarpacia, którzy w środę przegrali w Kołobrzegu postraszyli lidera w trzeciej kwarcie. Po świetnym fragmencie przegrywali tylko 51:52. Nie zdołali jednak wyjść na prowadzenie. Słupszczanie odpowiedzieli dziewięcioma punktami i ponownie kontrolowali sytuację. W decydujących momentach uciekli nawet na 16 punktów i ostatnie minuty były bardzo spokojne.

Gospodarze trafili 12/19 prób za trzy punkty, a goście 12/25. Rawlplug Sokół popełnił 16 strat przy dziewięciu przeciwnika. W Grupie Sierleccy-Czarnych do poprawy są na pewno rzuty wolne (8/15. Dla lidera Suzuki I ligi 23 punkty, sześć zbiórek i cztery asysty uzyskał Piotr Śmigielski. Adrian Kordalski dołożył 21 punktów, siedem asyst oraz sześć zbiórek. W Rawlplug Sokole double-double (18 punktów i 11 zbiórek) skompletował Patryk Pełka, a 20 "oczek" rzucił Michał Jankowski.

Niepokonany u siebie pozostał też Górnik Trans.eu. W Wałbrzychu doszło do derbów z rezerwami Śląska Wrocław. Faworyzowani gospodarze trafili 14/19 prób z gry w pierwszej kwarcie i prowadzili 30:19. Później nie grali już tak skutecznie, ale po 26 minutach wygrywali 64:44.

Od tego momentu jednak się zacięli. TBS Śląsk II odpowiedział serią 13 "oczek" z rzędu. Końcówka była jeszcze zacięta (75:70), ale ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Grudniewskiego nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa (77:70). Dla Górnika Trans.eu 21 punktów zdobył Krzysztof Jakóbczyk (7/10 z gry), a 17 punktów i osiem zbiórek dodał Maciej Bojanowski. W TBS Śląsku double-double (17 punktów i 10 zbiórek) osiągnął Szymon Tomczak.

Wyniki piątkowych spotkań 11. kolejki Suzuki I ligi:

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 86:74 (27:16, 20:22, 21:21, 18:15)

Grupa Sierleccy-Czarni: Śmigielski 23, Kordalski 21, Słupiński 13, Pieloch 11, Kulikowski 8, Pabian 6, Przyborowski 4, Długosz 0, Wątroba 0.

Rawlplug Sokół: Jankowski 20, Pełka 18, Małgorzaciak 12, Fraś 8, Majka 6, Kulikowski 5, Zaguła 3, Czerwonka 2, Karolak 0.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - TBS Śląsk II Wrocław 77:70 (30:19, 18:15, 16:21, 13:15)

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 21, Bojanowski 17, Zywert 11, Malesa 9, Wróbel 9, Cechniak 8, Durski 2, Koperski 0, Ratajczak 0.

TBS Śląsk II: Tomczak 17, Gordon 13, Walski 9, Bożenko 8, Leńczuk 8, Azimka 4, Kozłowski 4, Wójcik 4, Góreńczyk 2, Strzępek 1.