EBLK. PSI Enea wróciła z dalekiej podróży, trwa czarna seria Ślęzy Wrocław

W meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet drużyna PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski pokonała Ślęzę Wrocław 72:63. Podopieczne Arkadiusza Rusina po raz ostatni w lidze wygrały 24 października.

Krzysztof Kaczmarczyk
Bożena Puter (z prawej) PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Bożena Puter (z prawej)
13 punktów przewagi z połowy trzeciej kwarty nie wystarczyło. Ślęza grała nieźle, ale na finiszu "spuchła", przestała trafiać i to gorzowianki mogły cieszyć się z triumfu.

Gospodynie nieźle weszły w mecz, ale w drugiej kwarcie ich gra zupełnie się posypała. Wrocławianki z kolei złapały wiatr w żagle, trafiały z dystansu i zaliczyły serię 13:0. Dzięki niej ich przewaga wzrosłą do 10 "oczek".

Rekordowo Ślęza prowadziła 46:33. Wtedy przebudziła się ekipa Dariusza Maciejewskiego, a sygnał do ataku dała Kathleen Doyle, która tradycyjnie do gry "na poważnie" włączyła się po przerwie (ostatecznie 18 punktów i 5 zbiórek).

Gospodynie doszły rywalki, ale długo nie potrafiły ich złamać - jeszcze 150 sekund przed końcem był remis 61:61. Ślęza na finiszu nie była już jednak w stanie złamać defensywy rywalek, a po drugiej stronie wszystko wzięła na siebie Doyle, która trafiała z linii rzutów wolnych, a triumf przypieczętowała "trójką". Gospodynie w tym elemencie miały 2/17 w całym spotkaniu.

PSI Enea dominowała pod koszem - duet Cheridene Green - Megan Gustafson zdobył 39 "oczek", wykorzystując 16 z 24 rzutów z gry. Przeciwstawić się próbowała Stephanie Jones, która skompletowała double-double - nie uchroniło to jednak Ślęzy przed szóstą kolejną przegraną w Energa Basket Lidze Kobiet.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - 1KS Ślęza Wrocław 72:63 (21:20, 10:20, 16:10, 25:13)

PSI Enea: Cheridene Green 22, Kathleen Doyle 18, Megan Gustafson 17 (11 zb), Borislava Hristova 11, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Dominika Owczarzak 2, Katarzyna Dźwigalska 0.

Ślęza: Stephanie Jones 22 (10 zb), Sug Sutton 11, Anna Jakubiuk 8, Agata Dobrowolska 7, Nikola Dudasova 7, Nina Dedić 5, Bożena Puter 3.