EBL. Nieudany powrót Trefla. PGE Spójnia wygrała pewnie, brak Tarranta niezauważalny

PGE Spójnia Stargard pokonała Trefl Sopot 83:63. Gospodarze zagrali bez Ricky'ego Tarranta, mało widoczny był też Raymond Cowels. Spójnie nie przeszkodziło to w pewnej wygranej.

Krzysztof Kaczmarczyk
zawodnik PGE Spójni Stargard Baylee Steele (L) i Paweł Leończyk (P) z Trefla Sopot PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: zawodnik PGE Spójni Stargard Baylee Steele (L) i Paweł Leończyk (P) z Trefla Sopot
Odejście Ricky'ego Tarranta wzbudzało niepokój w obozie PGE Spójni. Mecz z Treflem pokazał jednak, że zupełnie niepotrzebnie. W drużynie nadal jest bowiem Tomasz Śnieg.

Ten zyskał więcej minut i odwdzięczył się linijką na poziomie 13 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek. Bardzo dobre występy zaliczyli też Kacper Młynarski i Nick Faust.

Trefl wrócił do ligowej rywalizacji po 32 dniach przerwy. I było widać, że sopocianie są wybici z meczowego rytmu. W Stargardzie mieli 34 procent rzutów z gry, wykorzystali zaledwie 5 z 28 rzutów zza łuku. Popełnili też 14 strat. Nuni Omot w debiucie uzbierał 6 "oczek" i 3 zbiórki.

Spójnia dla odmiany popełniła aż 24 straty, ale w ataku i tak wyglądała zdecydowanie lepiej od rywali. Niesamowicie ważne rzuty trafiał Młynarski (7/8 z gry) - po jego akcji w drugiej kwarcie gospodarze prowadzili już nawet 32:18.

Sopocianie zdołali wrócić do gry, ale tylko na chwilę. Po zmianie stron zmniejszyli straty do pięciu "oczek", ale potem podopieczni Macieja Raczyńskiego wrzucili wyższy bieg. Od stanu 46:41 Spójnia zaliczyła serię 12:0, a dwie kolejne "trójki" trafił Młynarski. Tej ucieczki ekipa Marcina Stefańskiego nie zdołała skasować, a rekordowo traciła do gospodarzy aż 23 punkty.

"Spójnia Raczyńskiego" ma bilans 6:2 i kontynuuje marsz w górę ligowej tabeli. W piątek starogardzianie odrobili straty z Sopotu, gdzie przegrali różnicą 10 punktów (81:91) i zbliżyła się do Trefla na odległość jednej wygranej.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 83:63 (16:12, 27:21, 17:15, 23:15)

Spójnia: Kacper Młynarski 18, Nicka Faust 18, Tomasz Śnieg 13, Omari Gudul 10, Mateusz Kostrzewski 8, Baylee Steele 7, Raymond Cowels 5, Szymon Walczyk 2, Filip Siewruk 2, Szymon Szmit 0.

Trefl: Karol Gruszecki 12, T.J. Haws 12, Łukasz Kolenda 11, Paweł Leończyk 9, Dominik Olejniczak 6, Nuni Omot 6, Michał Kolenda 3, Martynas Paliukenas 2, Darious Moten 2, Sebastian Rompa 0, Daniel Ziółkowski 0.