EBL. Igor Milicić rozpoczął od wysokiego zwycięstwa, osłabiona Asseco Arka bez szans w Ostrowie Wielkopolskim

Igor Milicić zadebiutował jako pierwszy trener Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Jego drużyna odniosła okazałe zwycięstwo. W niedzielę kontuzji doznał Przemysław Żołnierewicz.

Patryk Pankowiak
Igor Milicić Materiały prasowe / Arged BMSlam Stal/Rafał Jakubowicz / Na zdjęciu: Igor Milicić
O wielkim pechu mówić może Asseco Arka Gdynia. Krzysztof Szubarga, Mikołaj Witliński, Igor Wadowski i Mateusz Kaszowski przez problemy zdrowotne nie wystąpili w Ostrowie Wielkopolskim, a w trakcie meczu kontuzji doznał dodatkowo Przemysław Żołnierewicz.

Kapitan i lider zespołu z Trójmiasta spadł na wyprostowaną nogę. 25-latek zszedł z parkietu po sześciu minutach, łapiąc się za kolano i nie był już zdolny do kontynuowania gry, co bardzo utrudniło i tak już arcytrudne zadanie zespołu Przemysława Frasunkiewicza. Żołnierewicz miał sprawować funkcję rozgrywającego i przeprowadzać piłkę.

Debiut Igora Milicicia na ławce trenerskiej Arged BMSlam Stali wypadł zgodnie z planem. "Stalówka" bez żadnych problemów rozbiła na własnym parkiecie zdziesiątkowaną Asseco Arkę i odniosła drugie z rzędu, a dziesiąte zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:1, ale to był to dla nich ostatni pozytyw w niedzielny wieczór. Arged BMSlam Stal przejęła kontrolę jeszcze w pierwszej kwarcie i nie oddała już jej przez resztę spotkania, systematycznie powiększając przewagę. Gospodarze prowadzili do przerwy 47:30, a 13 punktów na swoim koncie miał Jakub Garbacz.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, "Stalówka" dominowała. Było 61:37, a następnie 72:47 po trzech kwartach. Ostatecznie żółto-niebiescy triumfowali 87:54.

Milicić wykorzystał niedzielny mecz do przetestowania wielu wariantów taktycznych i sprawdził, jak jego nowi podopieczni radzą sobie w warunkach meczowych. Chorwacki trener z polskim paszportem równo rozdzielał czas spędzony na parkiecie. Garbacz w 26 minut rzucił 22 "oczka", Taurean Green miał 11 punktów i osiem asyst. Armani Moore nie wystąpił w niedzielnym meczu, a nieoficjalnym powodem jego absencji była choroba.

Asseco Arka po porażce w niedzielę ma bilans 7-10 i plasuje się na 13. miejscu w ligowej tabeli (za plk.pl).

Wynik:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Arka Gdynia 87:54 (28:16, 19:14, 25:17, 15:7)

Arged BMSlam Stal: Jakub Garbacz 22, Chris Smith 15, Taurean Green 11, Carl Lindbom 8, Szymon Ryżek 7, Jarosław Mokros 6, Josip Sobin 6, Marcin Dymała 4, Kamil Nawrot 4, Jarosław Mokros 3, Marcin Pławucki 2, Shawn King 0.

Asseco Arka: Adam Hrycaniuk 13, Michał Pluta 11, Bartłomiej Wołoszyn 11, Wojciech Czerlonko 5, Marcin Malczyk 5, Filip Dylewicz 4, Marcin Kowalczyk 3, Przemysław Żołnierewicz 2, Maciej Marcinkowski 0.