Eurocup. Reprezentanci Polski błysnęli w Europie. Znakomita skuteczność Tomasza Gielo z dystansu

Tomasz Gielo, A.J. Slaughter i Adam Waczyński bardzo dobrze spisali się w 3. kolejce fazy TOP 16 Eurocup. Z wygranej cieszył się jednak tylko ten pierwszy.

PS
Tomasz Gielo Materiały prasowe / Wojciech Figurski / MG Camp / Na zdjęciu: Tomasz Gielo
Unicaja Malaga kilka dni temu zmieniła trenera, ale wyniki zespołu pozostają bez zmian. We wtorek hiszpański zespół poniósł kolejną porażkę w Eurocup. W trzeciej kolejce fazy TOP 16 wygraną z Malagi wywieźli koszykarze Nanterre 92 (92:83).

Unicaja dobrze weszła w ten mecz i do przerwy prowadziła 49:46, ale kluczowa dla przebiegu rywalizacji okazała się trzecia kwarta, w której Nanterre 92 pozwoliło gospodarzom zdobyć tylko 11 punktów. Francuski zespół zdobył natomiast 24 punkty i przed ostatnią odsłoną rywalizacji wyszedł na 10-punktowe prowadzenie. Miejscowi w czwartej kwarcie zdołali zmniejszyć stratę do trzech "oczek", ale ostatnie posiadania należały do przyjezdnych.

Gości do triumfu poprowadził Isaia Cordinier - autor 24 punktów, 3 zbiórek, 3 asyst i 4 przechwytów. Wśród przegranych najlepiej spisał się Tim Abromaitis (26 punktów). Ponad 24 minuty na parkiecie spędził Adam Waczyński - zapisał 12 "oczek" (2/2 za dwa, 2/6 za trzy i 2/2 z linii rzutów wolnych). Do tego dołożył 3 zbiórki i 2 asysty.

W drugim spotkaniu 3. kolejki Eurocup z udziałem reprezentantów Polski, Herbalife Gran Canaria przegrała u siebie z MoraBanc Andorra (63:66). W czwartej kwarcie koszykarze MoraBanc mieli już nawet 11 "oczek" przewagi, ale gospodarze nie złożyli broni i m.in. za sprawą A.J. Slaughtera odrobili prawie całą stratę. W ostatnich sekundach naturalizowany reprezentant Polski, przy stanie 63:66 dla gości, mógł zostać bohaterem swojej drużyny, ale spudłował rzut na dogrywkę.

Slaughter zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów (6/7 za dwa, 2/9 za trzy i 5/5 z linii rzutów wolnych). Wśród triumfatorów świetnie spisał się natomiast Tomasz Gielo - w 21 minut zdobył 15 "oczek", trafiając 5 z 7 rzutów z dystansu. Na parkiecie nie pojawił się drugi Polak występujący w Herbalife Gran Canaria - Aleksander Balcerowski.