Suzuki I liga. Kapitalna druga połowa Grupy Sierleccy-Czarnych w meczu na szczycie. Wysokie zwycięstwo Górnika Trans.eu

W 22. kolejce Suzuki I ligi lider mierzył się z wiceliderem. Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk odrobili 15 punktów straty i pokonali WKK Wrocław 89:76. Jeszcze wyżej w pojedynku z Księżakiem Łowicz zwyciężył Górnik Trans.eu Wałbrzych.

Patryk Neumann
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk Facebook / True Photo Agnieszka Żukowska / Na zdjęciu: Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk
Hitowy pojedynek zaczął się od zdecydowanej dominacji gości. Wrocławianie mieli znakomite serie w pierwszej połowie i prowadzili nawet 40:25. Gospodarzom gra się długo nie układała, jednak w drugiej kwarcie zdobyli oni 27 punktów i po 20 minutach było 42:50. Po zmianie stron słupska defensywa zatrzymała przeciwnika na zaledwie 26 punktach. W ataku lepiej było tylko w trzeciej kwarcie, ale to okazało się wystarczające do zdecydowanego zwycięstwa (89:76).

Grupa Sierleccy-Czarni trafiła 11/24 prób za trzy punkty, a WKK 6/23. Gospodarze mieli też przewagę w zbiórkach (41:31) i asystach (24:16). Dla lidera Suzuki I ligi 19 punktów i dziewięć zbiórek uzyskał Dawid Słupiński, który nie był w pełni sił, bo ostatnio zmagał się z urazem. Jakub Musiał do 18 punktów dołożył dziewięć asyst.

Adrian Kordalski spędził na parkiecie tylko 16 minut. Rozgrywający rozdał pięć asyst, ale ze względu na kontuzję kostki nie mógł kontynuować gry. Nie miało to jednak wpływu na postawę jego drużyny w decydujących momentach. Po drugiej stronie duet podkoszowych skompletował double-double. Piotr Niedźwiedzki miał 22 punkty i 12 zbiórek, a Szymon Kiwilsza 13 punktów i 10 zbiórek.

Do dobrej formy i na pozycję wicelidera wrócił Górnik Trans.eu. Koszykarze z Wałbrzycha wykorzystali potknięcie WKK, bo wygrali z Księżakiem Łowicz 98:74. Strata do lidera jednak jest spora (dwa punkty), a do końca rundy zasadniczej pozostało osiem spotkań.

W sobotnim meczu podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego totalnie zdominowali przeciwnika, który zajmuje siódmą lokatę. Duża różnica na korzyść gospodarzy była w zbiórkach (44:25) i stratach (10:17). Do wysokiej strzeleckiej formy wrócił Krzysztof Jakóbczyk, który zdobył 22 punkty.
Dla Księżaka po 16 "oczek" rzucili Arkadiusz Kobus oraz Maciej Kucharek.

Rawlplug Sokół Łańcut nie miał problemów z pozostającą bez wyjazdowego zwycięstwa Energą Kotwicą Kołobrzeg. Gospodarze odrobili osiem punktów i wygrali 92:76. Kluczowa była druga kwarta (30:12). Goście popełnili aż 24 straty przy 15 przeciwnika. Dla Rawlplug Sokoła 25 punktów zdobył Wojciech Fraś, a w ekipie z Kołobrzegu 23 "oczka" i siedem zbiórek miał Hubert Wyszkowski. Popełnił też jednak pięć strat, a siedem strat miał Marcin Dymała, który rzucił 20 punktów (14 w pierwszej kwarcie).

Dziki Warszawa zaczęły od prowadzenia 14:4. Później jednak nie było tak dobrze. GKS dogonił rywala i wyszedł na prowadzenie nawet 70:55. Gospodarze ostatecznie zwyciężyli 82:71 i do czwartego Rawlplug Sokoła tracą nadal punkt. Dla Dzików 28 punktów (12/19 z gry) rzucił Patryk Gospodarek. GKS grał bardziej zespołowo. Po 14 punktów zdobyli Kacper Mąkowski i Paweł Śpica, a double-double (po 10 punktów i zbiórek) miał Przemysław Wrona.

Szósty jest Elektrobud-Investment ZB. Gospodarze pokonali Wisłę Chemart Kraków 73:59. Mateusz Szwed uzyskał dla nich 23 punkty (9/12 z gry), 10 zbiórek i cztery asysty. Po drugiej stronie 18 punktów (8/20) i siedem zbiórek miał Michał Chrabota.

W pierwszym sobotnim meczu TBS Śląsk II Wrocław wygrał z Miastem Szkła Krosno 85:75. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 32:18. Pierwszą połowę lepiej skończyli goście, redukując różnicę do pięciu punktów (41:36). Kluczowa okazała się trzecia kwarta, a szczególnie jej początek, gdy wrocławianie w minutę zdobyli siedem punktów. Krośnianie zbliżyli się jeszcze z 18 na dziewięć "oczek", ale wtedy ważną "trójkę" trafił Tomasz Żeleźniak.

Goście popełnili 17 strat przy 11 przeciwnika. Dla gospodarzy 22 punkty i 10 zbiórek uzyskał Jan Wójcik, który nie spudłował żadnej z sześciu prób za dwa punkty. Mateusz Szlachetka dołożył 16 punktów i sześć asyst, ale trafił tylko 7/20 prób z gry. Tomasz Żeleźniak miał 12 punktów, siedem zbiórek oraz cztery asysty. Liderem Miasta Szkła był Alan Czujkowski - 16 punktów (4/6 za trzy) i sześć zbiórek.

Ciekawie było w Kłodzku, ale Zetkama Doral Nysa się nie przełamała i przegrała z Decką Pelplin 74:84. Goście na początku drugiej kwarty prowadzili 28:17. Beniaminek roztrwonił całą przewagę, ale końcówka zdecydowanie należała do przyjezdnych. Przez ostatnich ponad sześć minut zdobyli oni 12 punktów bez odpowiedzi rywala.

Decka trafiła 13/26 prób za trzy punkty, ale najlepszym strzelcem spotkania był koszykarz Zetkamy Doral Nysy. Karol Nowakowski zdobył 23 punkty (8/12 z gry). Dla gości po 16 "oczek" zdobyli Marcin Dutkiewicz (5/10 za trzy) i Nick Madray. Double-double (12 punktów i 11 zbiórek) skompletował Bartosz Majewski.

Bez emocji w derbowym pojedynku. Wyżej notowana Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała Pogoń Prudnik 79:65. Gospodarze mieli nawet 21 punktów przewagi. Do 11. wygranej w sezonie poprowadzili ich Bartosz Jankowski (18 punktów i siedem zbiórek) i Artur Łabinowicz (17 punktów i 14 zbiórek). W Pogoni 13 punktów, po sześć zbiórek, asyst i strat miał Damian Janiak.

Wyniki 22. kolejki Suzuki I ligi:

TBS Śląsk II Wrocław - Miasto Szkła Krosno 85:75 (23:15, 18:21, 29:18, 15:21)

TBS Śląsk II: Wójcik 22, Szlachetka 16, Leńczuk 15, Żeleźniak 12, Góreńczyk 7, Strzępek 4, Walski 4, Marchewka 3, Bożenko 2.

Miasto Szkła: Czujkowski 16, Konopatzki 14, Szczypiński 11, Krzywdziński 10, Oczkowicz 8, Żmudzki 8, Ciesielski 4, Wieloch 4, Walciszewski 0.

Rawlplug Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 92:76 (22:26, 30:12, 18:21, 22:17)

Rawlplug Sokół: Fraś 25, Klima 14, Karolak 13, Czerwonka 10, Pełka 9, Małgorzaciak 8, Majka 6, Kulikowski 5, Zaguła 2, Inglot 0.

Energa Kotwica: Wyszkowski 23, Dymała 20, Wątroba 13, Stankowski 9, Sadło 5, Maszerowski 2, Pawlak 2, Robak 2, Struski 0.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Decka Pelplin 74:84 (14:23, 29:24, 21:18, 10:19)

Zetkama Doral Nysa: Nowakowski 23, Kowalski 17, Nowicki 12, Ziółko 9, Weiss 8, Krajniewski 3, Jeziorowski 2, Dawdo 0, Podejko 0, Szymański 0.

Decka: Dutkiewicz 16, Madray 16, Majewski 12, Pietras 12, Pawłowski 11, Dzierżak 8, Załucki 6, Szymański 3, Burczyk 0, Gonzalez 0.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Pogoń Prudnik 79:65 (29:15, 18:14, 14:15, 18:21)

Weegree AZS Politechnika: Jankowski 18, Łabinowicz 17, Brenk 12, Szymański 11, Piszczatowski 7, Wilk 5, Jodłowski 4, Krajewski 3, Skiba 2, Lewiński 0.

Pogoń: Janiak 13, Nowakowski 13, Mordzak 9, Sroka 9, Madziar 7, Sanny 6, Garwol 4, Pisarczyk 4, Kapuściński 0.

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - WKK Wrocław 89:76 (15:27, 27:23, 32:14, 15:12)

Grupa Sierleccy-Czarni: Słupiński 19, Musiał 18, Pieloch 15, Śmigielski 11, Pabian 8, Kulikowski 7, Kurpisz 6, Kordalski 5, Długosz 0.

WKK: Niedźwiedzki 22, Kiwilsza 13, Jędrzejewski 11, Prostak 10, Koelner 8, Patoka 5, Sitnik 5, Rutkowski 2, Grzeliński 0, Matusiak 0, Uberna 0.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - TS Wisła Chemart Kraków 73:59 (21:7, 19:18, 21:19, 12:15)

Elektrobud-Investment ZB: Szwed 23, Suliński 16, Kierlewicz 14, Tyszka 8, Dalkowski 5, Proczek 3, Czosnowski 2, Sobczak 2, Czemerys 0, Drewniak 0.

Wisła Chemart: Chrabota 18, Krakowiak 9, Czyż 7, Włodarczyk 7, Gorgoń 6, Zgłobicki 5, Bogdanowicz 3, Maj 2, Wojciechowski 2, Rajewicz 0, Żaczek 0.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - KS Księżak Łowicz 98:74 (31:17, 22:20, 27:16, 18:21)

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 22, Bojanowski 14, Ratajczak 13, Malesa 11, Durski 9, Ochońko 8, Wróbel 8, Zywert 8, Cechniak 5.

Księżak: Kobus 16, Kucharek 16, Stopierzyński 11, Bodych 10, Jakubiak 7, Fatz 4, Grod 4, Dylik 3, Świderski 3, Kramarz 0.

GKS Tychy - Dziki Warszawa 82:71 (17:24, 18:10, 26:19, 21:18)

GKS: Mąkowski 14, Śpica 14, Woroniecki 13, Karpacz 12, Wrona 10, Kędel 8, Grochowski 7, Stryjewski 2, Trubacz 2, Ziaja 0.

Dziki: Gospodarek 28, Krefft 14, Wojtyński 11, Dębski 10, Grochowski 4, Koźluk 2, Piliszczuk 2, Marchoff 0, Tokarski 0.