Piękna akcja w NBA. "Najlepszy wsad, jaki kiedykolwiek widziałem" (wideo)

Autor efektownego zakończenia, Anthony Edwards, nie chciał rozmawiać z mediami po meczu. Nic dziwnego, skoro wszystko tak się skończyło.

Krzysztof Gieszczyk
W akcji Anthony Edwards (fot Twitter) Instagram / W akcji Anthony Edwards (fot. Twitter)
W lidze NBA kibice byli świadkami niesamowitej akcji. Jej autorem był Anthony Edwards, numer 1 ostatniego draftu. - To najlepszy wsad, jaki kiedykolwiek widziałem - powiedział Jaden McDaniels, skrzydłowy Minnesota Timberwolves.

Edwards dostał podanie na skrzydle, minął przeciwnika i z wielką siłą "zapakował" piłkę do kosza ponad Yutą Watanabe. Za chwilę uśmiechnięty przybijał "piątki" z kolegami.

Wtedy jeszcze Minnesota prowadziła z Toronto, ale ostatecznie przegrała 81:86. Edwards po meczu nie chciał rozmawiać na temat swojej niezwykłej akcji. Był zły, bowiem w całym meczu trafił jedynie 3 z 14 rzutów, pudłując wszystkie siedem prób za trzy. Jak podaje ESPN, koszykarz po meczu wrócił na halę i kolejne 15 minut ćwiczył rzuty.

Toronto ma bilans 15-15 i zajmuje szóste miejsce w Konferencji Wschodniej. Minnesota jest najgorszą drużyną Konferencji Zachodniej - 7 wygranych i 23 porażki.