Hiszpania. Slaughter skuteczny, ale Waczyński zwycięski w polskim pojedynku

Unicaja Malaga pokonała Herbalife Gran Canaria 82:76 w meczu 26. kolejki hiszpańskiej ACB. Na parkiecie oglądaliśmy trzech reprezentantów Polski.

PS
Adam Waczyński Materiały prasowe / Sportklub / Adam Waczyński
W 26. kolejce hiszpańskiej ligi ACB doszło do rywalizacji drużyn z udziałem reprezentantów Polski. A.J. Slaughter, Aleksander Balcerowski i ich Herbalife Gran Canaria przyjechali do Malagi, aby zmierzyć się z tamtejszą Unicają, w której na co dzień gra Adam Waczyński.

I choć Unicaja kontrolowała przebieg spotkania, triumfując 82:76, Waczyński był w tym spotkaniu najsłabszym z trójki reprezentantów Polski. Na parkiecie spędził niespełna 12 minut i w tym czasie nie zdobył ani jednego punktu.

Po raz kolejny liderem Herbalife Gran Canaria był Slaughter. W 28 minut zdobył 22 punkty (4/6 za dwa, 4/6 za trzy i 2/2 z linii rzutów wolnych), a do tego dołożył cztery zbiórki i dwie asysty. Dobrze spisał się także drugi z graczy gości - Aleksander Balcerowski. W niespełna 11 minut zdobył sześć "oczek" (3/5 z gry) i miał trzy zbiórki.

W tabeli ACB prowadzi Real Madryt z bilansem 22-1, druga jest FC Barcelona (20-3). Unicaja zajmuje ósme miejsce (12-12), a Herbalife (9-15) jest 12.

Play-off to zupełnie inna bajka. "Tutaj nic nie przychodzi łatwo"