Euroliga. Mateusz Ponitka najlepszym strzelcem Zenitu. Czwarta kwarta przesądziła o meczu

Mateusz Ponitka był najlepszym strzelcem Zenitu Sankt Petersburg w 30. kolejce Euroligi, ale jego zespół wypuścił wygraną w czwartej kwarcie rywalizacji z TD Systems Baskonią.

PS
Mateusz Ponitka (z prawej) w walce o piłkę z  Achille Polonarą Getty Images / Mike Kireev/NurPhoto / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka (z prawej) w walce o piłkę z Achille Polonarą
Zenit Sankt Petersburg wszedł w czwartą kwartę meczu z TD Systems Baskonią z aż 14 punktami przewagi. Wydawało się, że ekipie z Rosji już nic nie może odebrać zwycięstwa w 30. kolejce Euroligi. A jednak. Zenit w decydujących 10 minutach zdobył zaledwie 16 punktów, a przeciwnikom pozwolił na 34. Koszykarze z Baskonii dokonali wielkiego powrotu i wyrwali wyjazdowe zwycięstwo.

Jeszcze na 90 sekund przed końcem, Zenit prowadził 72:66, ale w tym czasie goście zaliczyli serial 3:13, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 75:79.

Przyjezdnych do triumfu poprowadził Alec Peter - autor 17 punktów. 15 "oczek" dołożył Luca Vildoza. Wśród przegranych natomiast najlepiej punktującym graczem był Mateusz Ponitka. Reprezentant Polski spędził na parkiecie pół godziny i w tym czasie zapisał 15 punktów (3/8 za dwa, 3/8 za trzy), miał też pięć zbiórek i pięć asyst.

Zenit i TD System Baskonia sąsiadują ze sobą w tabeli Euroligi. Zespół Ponitki z bilansem 16-13 zajmuje ósme miejsce, natomiast TD System są tuż za nimi (16-14). Szykują się spore emocje w ostatnich kolejkach w kontekście walki o miejsce w play-offach Euroligi.