EBL. Dwa oblicza mistrza. Zapachniało sensacją w Zielonej Górze

Mistrz Polski zrobił kolejny krok w kierunku półfinałów. PGE Spójnia Stargard zaskoczyła na początku nieco ospały zespół gospodarzy, ale finalnie to Enea Zastal BC wygrał 89:74.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarz Enei Zastalu BC Zielona Góra Cecil Williams (z lewej) i Nick Faust (z prawej) z PGE Spójni Stargard PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: koszykarz Enei Zastalu BC Zielona Góra Cecil Williams (z lewej) i Nick Faust (z prawej) z PGE Spójni Stargard
Zaczęło się niespodziewanie, a skończyło jak zawsze. Ekipa Marka Łukomskiego zaczęła wybitnie, ale po przerwie gospodarze weszli na "swoje obroty".

Jay Threatt od początku grał znakomicie - w samej pierwszej połowie miał 14 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki, a jego zespół rekordowo prowadził nawet 45:30.

Potem jednak Zastal ruszył po swoje, a w samej trzeciej kwarcie zdołał odrobić wszystkie straty. W decydującej części podopieczni Żana Tabaka jeszcze podkręcili śrubę i szybko wybili rywalom marzenia o wygranej z głów.

Kluczową postacią obrońców tytułu był Kris Richard - ten w drugiej połowie był po prostu wielki. Zdobył w niej swoje wszystkie 19 punktów, a dodatkowo zatrzymał Threatta, który wyrządził jego drużynie tyle szkód.

Spójnia drugą połowę przegrała różnicą aż 27 "oczek" co zadecydowało w końcowej tak wysokiej przegranej. Defensywa gości ponownie nie miała recepty na Geoffrey'a Groselle'a, który uzbierał 18 punktów i 7 zbiórek potwierdzając, że ma coraz mniej problemów z kontuzjowanym barkiem.

Teraz seria przenosi się do Stargardu, a kolejne spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek 5 kwietnia (początek godz. 20:00). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 89:74 (15:23, 15:19, 27:15, 32:17)