Waczyński w końcu z "dwucyfrówką", bardzo ważny triumf Unicaji

Unicaja Malaga odniosła niezwykle ważny triumf na trudnym terenie, a Adam Waczyński ponownie przyłożył do tego sukcesu rękę. Ekipa reprezentanta Polski toczy niesamowity bój o miejsce w fazie play-off ligi ACB.

Krzysztof Kaczmarczyk
 Adam Waczyński Getty Images / Jose Luis Contreras/DAX Images/NurPhoto / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Walcząca o ósemkę ekipa z Andaluzji miała niezwykle trudne zadanie, bo w miniony weekend czekała ją trudna wyjazdowa batalia z euroligowym TD Systems Baskonia.

Adam Waczyński rozpoczął spotkanie w pierwszej piątce i nie zawiódł mając swój udział w wygranej Unicaji Malaga. Jego zespół wygrał 79:70, a on sam zanotował pierwszy po długim czasie występ z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Reprezentacyjny snajper w 19 minut spędzonych na parkiecie zaliczył 10 "oczek" (4/8 z gry w tym 2/3 z dystansu), 4 zbiórki i 2 asysty.

Po tej wygranej Unicaja z bilansem 16 zwycięstw i 18 porażek jest na 9. miejscu w lidze ACB. Dokładnie takim samym wskaźnikiem legitymują się ósma MoraBanc Andorra z Tomaszem Gielo i dziesiąta Herbalife Gran Canaria z A.J. Slaughterem oraz Aleksandrem Balcerowskim.

O zdecydowanie inne cele walczy z kolei RETAbet Bilbao Basket, które dzięki wygranej 87:82 nad Urbas Fuenlabrada zachowała szansę na utrzymanie w ACB. Jarosław Zyskowski w ciągu 19 minut wykorzystał 1 z 5 rzutów z gry i zakończył mecz z dorobkiem 3 punktów.

Ekipa z Bilbao legitymuje się bilansem 8 zwycięstw i 25 porażek - to na chwilę obecną nie daje utrzymania. Na trzy mecze do końca RETAbet traci jeden triumf do Estudiantes Madryt.