Reprezentacja Polski zmienia plany na finisz zgrupowania. Są nowe powołania

Polskie koszykarki są już na ostatniej prostej podczas letniego zgrupowania. Trener Maros Kovacik zdecydował się w ostatnim tygodniu na kilka zmian.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Maros Kovacik podczas meczu reprezentacji Polski ONS.pl / yukaphoto.com.pl/PZKosz / Na zdjęciu: Maros Kovacik podczas meczu reprezentacji Polski
Aktualnie reprezentacja Polski przebywa w Zagrzebiu, gdzie w piątek 11 czerwca zagra z Chorwacją. Będzie to piąty mecz kontrolny podczas tego zgrupowania.

Pierwsze cztery - w Pieszczanach ze Słowacją i Słowenią oraz w Lublanie dwukrotnie ze Słowenią - zakończyły się porażkami.

- Mieliśmy krótkie spotkanie twarzą w twarz z każdą zawodniczką i szczerze powiedzieliśmy, co o tym myślimy i jak to wygląda z naszej strony - przyznał na łamach koszkadra.pl trener Maros Kovacik po drugim meczu w Lublanie.

ZOBACZ WIDEO: To największy problem Polski przed Euro 2020. "Drużyna Sousy przypominała reprezentację Brzęczka"

Po pierwszym był - delikatnie mówiąc - mało usatysfakcjonowany tym, co zobaczył. W drugim, pomimo wysokiej porażki, obraz gry wyglądał lepiej. - Jedyną i największą zmianą było to, co pokazały zawodniczki na parkiecie. Pokazały, że chcą być w zespole narodowym, że chcą walczyć dla swojego kraju i chcą odnosić zwycięstwa - dodał Kovacik.

W tym drugim spotkaniu Słowak nie skorzystał z czterech zawodniczek. Zagrać nie mogła m.in. Klaudia Niedźwiedzka. - Lekka kontuzja, ale zaraz wracam - powiedziała nam na temat swojej. - Chciałabym wrócić już na mecz z Chorwacją, ale zobaczymy. Decyzja będzie podjęta wspólnie ze sztabem szkoleniowym.

Pewne jest natomiast to, że nasza skrzydłowa nie zagra podczas ostatniej sesji sparingów, którą zaplanowano na kolejny weekend, kiedy to Biało-Czerwone pod Wiedniem zmierzą się dwukrotnie z Austriaczkami (w pierwszym planie miały to być mecze w Wałbrzychu).

Sztab szkoleniowy dokonał bowiem pewnych zmian na ostatni tydzień zgrupowania - po powrocie z Chorwacji Polki spotkają się 13 czerwca w Warszawie. Nowymi twarzami na zgrupowaniu będą wtedy Monika Naczk, Martyna Pyka, Sylwia Bujniak, Weronika Telenga i Agata Dobrowolska.

Skład na konsultację w Warszawie i dwa mecze z Austrią: Liliana Banaszak, Kamila Borkowska, Syliwa Bujniak, Agata Dobrowolska, Klaudia Gertchen, Anna Jakubiuk, Monika Naczk, Kamila Podgórna, Martyna Pyka, Amalia Rembiszewska, Roksana Schmidt, Zuzanna Sklepowicz, Agnieszka Skobel, Magdalena Szymkiewicz, Weronika Telenga.

Zobacz także:
Mateusz Ponitka już z reprezentacją. Czy pomoże w walce o igrzyska?
Aaron Cel jest już z kadrą. Opuści ją z kolei Jakub Garbacz. Dlaczego?

Czy Polki zdołają wygrać któreś z ostatnich trzech spotkań kontrolnych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×