Trefl się rozpędza. Takiego Karola Gruszeckiego chcą oglądać w Sopocie

Trefl Sopot przyjechał do Stargardu jak po swoje i wyjechał z tym, co chciał. Podopieczni Marcina Stefańskiego ograli PGE Spójnię 94:82. Ponownie wielki był Yannick Franke, ale to chyba nie jego występ najbardziej cieszy sztab Trefla.

Krzysztof Kaczmarczyk
Karol Gruszecki East News / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Karol Gruszecki
Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni, bowiem ze składu wypadł Daniel Szymkiewicz. Niesieni dopingiem swoich fanów mieli jednak nadzieje na sukces.

Sprawa skomplikowała się jednak na przełomie pierwszej i drugiej kwarty, kiedy to Trefl zaliczył serię 15:0 i objął prowadzenie 38:20. Nie do zatrzymania byli Yannick Franke i Paweł Leończyk (łącznie 23 punkty i 10/10 z gry tego duetu).

Podopiecznym Marka Łukomskiego długo zajęło, żeby się otrząsnąć. Udało się dopiero po przerwie - m.in. trzy "trójki" z rzędu sprawiły, że przewaga sopocian stopniała do stanu 58:61. Wtedy jednak znów przypomniał o sobie Franke.

Trefl odbił piłeczkę natychmiastowo. Po serii 18:3 prowadził ponownie wysoko, bo 79:62 i było po wszystkim. Spójnia mocno się szarpała, ale nic już wskórać nie zdołała. Sopocianie wygrali drugi mecz z rzędu, a gospodarze przegrali drugi mecz we własnej hali.

Franke zakończył mecz z dorobkiem 23 "oczek", 5 asyst i 4 zbiórek. Trener Marcin Stefański najbardziej zadowolony musi być jednak z cyferek Karola Gruszeckiego, który rozkręca się z występu na występ. Tym razem uzbierał 22 punkty, 8 asyst i 4 zbiórki. Taki "Grucha" jest "Stefanowi" bezcenny.

Spójnia bez Szymkiewicza ma mocno ograniczoną rotację. Dodatkowo w pewnych fragmentach spotkania zupełnie nie funkcjonowała jej defensywa - bez tego trener Łukomski będzie miał problem w drodze po sukcesy, a mecze domowe... uciekają.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 82:94 (20:30, 14:20, 26:19, 22:25)

Spójnia: Jake O'Brien 19, Justin Gray 17, Jacobi Boykins 17, Eric Neal 10 (11 as), Jonas Zohore 6, Tomasz Śnieg 6, Kacper Młynarski 5, Piotr Niedźwiedzki 2, Szymon Szmit 0.

Trefl: Yannick Franke 23, Karol Gruszecki 22, Paweł Leończyk 15, Josh Sharma 13, DeAndre Davis 10 (10 zb), Michał KOlenda 7, Darious Moten 4, Mateusz Szlachetka 0.