Potężna seria powaliła faworyta. Czołowy zespół Suzuki I ligi zatrzymany

Zaczęli sezon od dziewięciu zwycięstw, ale w środę doznali drugiej porażki z rzędu. W meczu kończącym 11. kolejkę Suzuki I ligi z Rawlplug Sokołem Łańcut poradził sobie TBS Śląsk Wrocław.

Patryk Neumann
koszykarze TBS Śląsk II Wrocław WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze TBS Śląsk II Wrocław
Gospodarze zwyciężyli 84:74 i z bilansem 6-5 awansowali z siódmej na szóstą lokatę. Rawlplug Sokół z bilansem 9-2 jest drugi. Dla gości była to pierwsza wyjazdowa porażka. Szansa na poprawę będzie szybko, bo już w piątek 26 listopada pojedynek we Wrocławiu z WKK. TBS Śląsk swój mecz w Tychach rozegra dopiero 30 listopada.

TBS Śląsk przegrywał 0:4, ale w kolejnych minutach gospodarze wyraźnie dominowali. Szymon Tomczak zdobył osiem punktów, a po "trójce" Aleksandra Leńczuka było 22:12. Rawlplug Sokół miał problemy ze skutecznością (3/13 z gry). Goście odpowiedzieli serią dziewięciu "oczek" szybko niwelując różnicę. W drugiej kwarcie musieli odrabiać jeszcze większą stratę (23:34), ale ponownie opanowali sytuację i po 20 minutach przegrywali tylko 37:40.

To były tylko krótkie zrywy Rawlplug Sokoła. TBS Śląsk był regularniejszy, dlatego pewnie wygrał. Kluczowy okazał się początek trzeciej kwarty i seria 12 punktów. Rywale przez ponad cztery minuty niczym nie odpowiedzieli. W końcu znaleźli sposób na swoją niemoc. Jedyną pewną opcją w ataku Rawlplug Sokoła był Wojciech Pisarczyk, który zdobył w tej części 10 z 15 "oczek" swojej drużyny.

W całym spotkaniu Pisarczyk miał 24 punkty (9/21 z gry) i siedem zbiórek. W Rawlplug Sokole 10 "oczek" (2/7) dołożył jeszcze tylko Marcin Nowakowski, a Filip Struski miał 12 zbiórek. W czwartej kwarcie goście zbliżyli się na osiem punktów, ale poważnie nie postraszyli przeciwnika. Przede wszystkim dlatego, że przez cały mecz razili nieskutecznością trafiając tylko 30 proc. prób z gry.

Obie drużyny trafiły po pięć "trójek", ale wrocławianie oddali 14 rzutów z dystansu, a łańcucianie 26. TBS Śląsk miał trzech liderów, a dwóch z nich skompletowało double-double. Szymon Tomczak zdobył 23 punkty (11/12 z rzutów wolnych). Miał też 10 zbiórek jednak to nie był perfekcyjny występ podkoszowego, bo popełnił siedem strat.

Jan Wójcik dołożył 17 punktów (7/10 z gry) i 10 zbiórek. Sebastian Bożenko spędził na parkiecie 40 minut. Miał 18 punktów (5/15), osiem asyst i pięć strat. Obaj trenerzy musieli radzić sobie z ubytkami. W TBS Śląsku brakowało Kacpra Gordona i Michała Sitnika, a w Rawlplug Sokole kontuzjowanego Rafała Kulikowskiego.

TBS Śląsk II Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 84:74 (22:17, 18:20, 27:15, 17:22)

TBS Śląsk: Tomczak 23, Bożenko 18, Wójcik 17, Leńczuk 11, Góreńczyk 5, Marchewka 5, Strzępek 2, Zagórski 2, Walski 1.

Rawlplug Sokół: Pisarczyk 24, Nowakowski 10, Jarecki 8, Lis 7, Struski 7, Szczypiński 6, Wrona 5, Bręk 4, Czerwonka 3.