Wielki LeBron James. Przejął mecz!

To był LeBron James, jakiego znamy z występów w Miami Heat i Cleveland Cavaliers. Zdominował mecz, trafiał wielkie rzuty.

Patryk Pankowiak
 LeBron James Getty Images / Andy Lyons / Na zdjęciu: LeBron James
Był nie do zatrzymania. 36-latek po swoim pierwszym zawieszeniu w karierze (więcej TU), wrócił do składu Los Angeles Lakers i poprowadził ich w środę do triumfu nad Indiana Pacers. LeBron James zapisał przy swoim nazwisku aż 39 punktów, miał też pięć zbiórek i sześć asyst.

Do wyłonienia zwycięzcy w Indianapolis potrzebne było dodatkowe pięć minut, a tam Lakers pozwolili Pacers na zdobycie zaledwie czterech "oczek". Sami rzucili ich 12, co dało im końcowy sukces 124:116.

James trafił w dogrywce dwa razy z rzędu za trzy, a następnie dodał też skuteczną próbę za dwa. Od remisu 114:114, wyprowadził Lakers na prowadzenie 122:116. - Byłem podekscytowany faktem, że jestem z powrotem w składzie. Wiedziałem, że mogę dać naszej drużynie dużo energii, bo nie grałem poprzedniego dnia w Nowym Jorku - mówił w rozmowie z mediami lider purpurowo-złotych.

Dla Pacers 28 punktów wywalczył Malcolm Brogdon, ale ich dwunasta porażka w dwudziestym występie stała się faktem. Lakers byli w środę osłabieni. Anthony Davis nie wystąpił w tym spotkaniu, bo wykazywał objawy grypy.

Cleveland Cavaliers nie znaleźli w środę recepty na Phoenix Suns. Nikt w NBA nie znalazł na nich recepty od 28 października. Drużyna z Arizony zanotowała właśnie 14. zwycięstwo z rzędu.

Seria trwa. Suns pokonali Cavaliers 120:115. Devin Booker rzucił 35 punktów, Chris Paul miał 12 asyst, a ponadto trafił cztery rzuty wolne w ostatnich dziewięciu sekundach meczu, czym przypieczętował triumf swojego zespołu.

- Wiemy, że możemy wygrywać także te brzydkie mecze. Te, w których nam nie idzie. Te, które są zacięte i rozstrzygają się w samej końcówce - mówił w rozmowie z mediami Monty Williams, który odniósł setne zwycięstwo, jako trener Suns. - Szkoda, że nie możemy wygrywać wszystkiego różnicą 30 punktów. Cavaliers mają naprawdę dobry zespół. My po prostu co wieczór szukamy sposobu na korzystny wynik - dodawał.

Nie było rewanżu za ubiegłą pierwszą rundę fazy play-off. Brooklyn Nets wykorzystali połowę oddanych rzutów z pola, popełnili tylko 10 strat i pewnie triumfowali nad Boston Celtics 123:104, odnosząc 14. sukces w aktualnym sezonie zasadniczym. Ostatnio wyeliminowali ich w play-offach 4-1.

Patrick Mills rzucił 23 "oczka", trafił przy tym aż 7 na 10 oddanych prób za trzy, Kevin Durant miał 21 punków, a James Harden do 20 "oczek" dodał siedem zbiórek oraz 11 asyst. Gospodarze mieli fatalną skuteczność (34/91 z gry, 11/48 za trzy). Tyczy się to też ich lidera. Jayson Tatum uzbierał tylko 15 punktów (4/16 z gry, 1/9 za trzy), a z nim na parkiecie, Celtics byli -33.

Wstydliwa porażka Chicago Bulls. Houston Rockets przerwali na nich swoje pasmo piętnastu niepowodzeń. Teksańczycy triumfowali u siebie 118:113, co jest dopiero ich drugim zwycięstwem w osiemnastym meczu.

Duży wkład w sukces Rockets miał Danuel House Jr., który w pierwszej połowie w ogóle nie pojawił się na parkiecie, a po zmianie stron zdobył 18 punktów. Bulls prezentowali się słabo w defensywie, a na nic zdał im się nawet powrót swojego podstawowego środkowego. Nikola Vucevic wrócił do składu po siedmiu meczach przerwy i od razu wywalczył 14 punktów oraz 13 zbiórek. Był zakażony COVID-19.

Giannis Antetokounmpo potrzebował zaledwie 31 minut, żeby zaaplikować Detroit Pistons 33 punkty. Grek zebrał też siedem piłek i miał pięć kluczowych podań, a jego Milwaukee Bucks byli lepsi od "Tłoków" (114:93). Mistrzowie NBA się rozpędzają, zanotowali piąty sukces z rzędu.

Golden State Warriors także są na fali. Podopieczni Steve'a Kerra tym razem zdominowali drugą połowę starcia z Philadelphia 76ers (64:35), triumfowali 116:96 i po 17 spotkaniach, mają bilans 15-2. Stephen Curry uzbierał 25 punktów i 10 zbiórek, trafiając 6 na 11 rzutów zza łuku.

Wyniki:

Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns 115:120 (33:36, 33:25, 20:26, 29:33)
(Allen 25, Osman 23, Gerland 19 - Booker 35, Paul 17, Ayton 16)

Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 116:124 po dogrywce (31:26, 35:34, 18:22, 28:30, 4:12)
(Brogdon 28, Duarte 17, Holiday 16 - James 39, Westbrook 20, Monk 17)

Orlando Magic - Charlotte Hornets 99:106 (28:24, 21:28, 28:30, 22:24)
(Bamba 18, Suggs 17, Wagner 16 - Rozier 27, Ball 22, Oubre Jr. 21)

Boston Celtics - Brooklyn Nets 104:123 (22:29, 27:33, 27:35, 28:26)