Jak on to robi? Ale statystyki w zaledwie trzy kwarty!

Nikola Jokić poprowadził w sobotę swoich Denver Nuggets do zwycięstwa nad San Antonio Spurs. Grał, jak prawdziwy MVP. Jak on to robi?

Patryk Pankowiak
Na zdjęciu Nikola Jokić (przy piłce) PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu Nikola Jokić (przy piłce)
Serb spędził na parkiecie 34 minuty, a w czwartej kwarcie trener Mike Malone nawet nie musiał z niego korzystać. Nikola Jokić w tym czasie zdobył aż 35 punktów, 17 zbiórek oraz osiem asyst, trafiając 15 na 24 oddane rzuty z gry, w tym 4 na 6 za trzy.

Denver Nuggets przejęli inicjatywę przed przerwą (44:27 w drugiej kwarcie) i pokonali San Antonio Spurs 127:112, odnosząc 13. zwycięstwo w sezonie zasadniczym.

Drużyna z Kolorado szybko zrewanżowała się Teksańczykom za porażkę z 9 grudnia (111:123). - Denver są idealnym przykładem, jak powinno się reagować na porażkę - mówił o rywalach w superlatywach trener Spurs, Gregg Popovich.

Zdziesiątkowani przez COVID-19 Chicago Bulls nie dali rady Miami Heat. Duncan Robinson rzucił najlepsze dla siebie w tym sezonie 26 punktów, a jego drużyna triumfowała 118:92. Trafił 5 na 9 oddanych rzutów za trzy.

Bulls na nic zdał się nawet popis Zacha LaVine'a. Gwiazdor "Byków" wywalczył 33 "oczka". Brakowało im DeMara DeRozana, który jest objęty protokołem sanitarnym.

Philadelphia 76ers znaleźli sposób na lidera Golden State Warriors. Stephen Curry wywalczył 18 punktów, ale umieścił w koszu zaledwie 6 na 20 wykonanych prób, w tym 3 na 14 z dystansu.

Sixers zapewnili sobie zwycięstwo, prezentując się świetnie w czwartej kwarcie. Ostatnia odsłona padła ich łupem w stosnku 32:20, a cały mecz 102:93. Dla Warriors to dopiero piąta porażka. Joel Embiid miał 26 punktów i dziewięć zbiórek.