Tak źle jeszcze nie było. Fatalne cyferki mistrza Polski

Koszykarki VBW Arki Gdynia nie sprawiły niespodzianki w swoim kolejnym występie w Eurolidze. Co więcej. Na Węgrzech zupełnie się nie popisały przegrywając finalnie z Basket Sopron 40:67.

Krzysztof Kaczmarczyk
Megan Gustafson WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Megan Gustafson
Mistrzynie Polski nie były faworytem meczu w Sopronie, ale takiego wyniku nie spodziewał się nikt. Gdynianki dobrze weszły w mecz, wygrały nawet pierwszą połowę, ale potem wszystko się posypało.

Węgry to gorący i trudny teren. Mimo to podopieczne Gundarsa Vetry rozpoczęły z dużym animuszem i dobrą defensywą.

Koszykarki VBW Arki od początku miały problemy w ofensywie, ale 26 punktów w pierwszej połowie... i tak dały jej prowadzenie!

Po zmianie stron gospodynie jednak ruszyły mocno, a gdynianki zostały w blokach. Nic nie funkcjonowało tak, jak należy - drugie dwadzieścia minut koszykarki z Sopronu wygrały aż 43:14!

37 procent skuteczności rzutów z gry (0/10 z dystansu) i szalone 29 strat (7 z nich popełniła rozgrywająca Klara Lundquist) - z takimi wskaźnikami nie było nawet co myśleć o skutecznej walce o niespodziankę. Przyzwoicie funkcjonowała tak naprawdę jedynie Megan Gustafson (16 punktów i 6/10 z gry).

Mistrzynie Polski przegrały osiem z dziewięciu meczów w Eurolidze i w tabeli grypy B zajmują ostatnie miejsce ze dwóch zwycięstw do przedostatniego Basket Landes.

Sopron Basket - VBW Arka Gdynia 67:40 (13:17, 11:9, 26:11, 17:3)

Sopron: Bernadett Hatar 20, Gabby Williams 16, Jelena Brooks 9, Briann January 9, Sheylani Peddy 6, Zsofia Fegyverneky 5, Nevena Jovanović 2, Aby Gaye 0.

VBW Arka: Megan Gustafson 16, Morgan Bertsch 6, Alice Kunek 6, Klara Lundquist 6, Kamila Podgórna 3, Kamila Borkowska 2, Marissa Kastanek 1, Ana-Marija Begić 0, Magdalena Szymkiewicz 0, Romane Bernies 0.