Klub go zawiesił, 21-latek wrócił do gry i trafił za trzy na zwycięstwo

Rollercoaster Kevina Portera Juniora. 21-latek jeszcze niedawno został zawieszony, a teraz trafił spektakularny rzut na zwycięstwo.

Patryk Pankowiak
Daniel Gafford (z lewej) i Kevin Porter Jr PAP/EPA / JIM LO SCALZO / Na zdjęciu: Daniel Gafford (z lewej) i Kevin Porter Jr.
Houston Rockets ukarali go i Christiana Wooda. Klub uznał, że zawodnicy "zachowali się szkodliwie dla zespołu". Chodzi o kłótnię, do której doszło między nimi oraz trenerem Johnem Lucasem w przerwie jednego z ostatnich meczów.

Jak poinformował Tim MacMahon z ESPN, Kevin Porter Jr. miał ze złości rzucić bliżej nieokreślonym przedmiotem i opuścić halę. Wood natomiast odmówił wyjścia na parkiet w drugiej połowie spotkania z Denver Nuggets. Kosztowało ich to mecz zawieszenia.

Teraz zarówno Porter Jr., jak i Wood, wrócili do składu Houston Rockets i poprowadzili Teksańczyków do zwycięstwa nad Washington Wizards.

21-latek wybrany z 30. numerem w drafcie 2019, trafił za trzy na 0,4 sekundy przed końcem spotkania i dał swoim Rockets triumf 114:111.

- Potrzebowaliśmy tej wygranej. Chcieliśmy zacząć ten rok we właściwy sposób - powiedział Kevin Porter Jr., który w całym spotkaniu zdobył dziewięć punktów, siedem zbiórek, osiem asyst i cztery przechwyty, chociaż wykorzystał tylko 3 na 13 oddanych rzutów z pola.

Środkowy Christian Wood skompletował double-double (22 punkty, 11 zbiórek). Rockets odnieśli 11. sukces w sezonie 2021/2022, a Wizards doznali 19. porażki. Dla stołecznych 27 "oczek" wywalczył Bradley Beal.

Hit transferowy w polskiej lidze! MVP wraca. Wiemy, gdzie zagra!