EuroBasket: Statystycznie po 3. dniu

Każda z drużyn, która występuje na polskim EuroBaskecie rozegrała już trzy spotkania. Zwycięstwa odnosiły reprezentacje Chorwacji, Grecji, Francja, Łotwa, Hiszpania, Serbia, Turcja i Litwa.

Jacek Seklecki

MVP 3. dnia EuroBasketu: Omer Asik

Środkowy reprezentacji Turcji zdominował strefę podkoszową i był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w meczu przeciwko Polsce. Meczu, który Turcja bez problemów wygrała 87:69, a ich przewaga w czwartej kwarcie zbliżała się nawet do 30 punktów. Asik zdobył w tym spotkaniu 22 punkty, trafiając aż 10 z 11 oddanych rzutów z gry, a dodatkowo dopisał na swoim koncie także osiem zbiórek.

Zespół 3. dnia EuroBasketu: Grecja

Grecja przed EuroBasketem opisywana była jako zespół, który zawsze coś osiąga, jednak teraz na wiele liczyć nie może, ponieważ do Polski nie przyjadą podstawowi rozgrywający tej kadry, Dimitris Diamantidis i Theodoris Papaloukas. W rzeczywistości Grecja wygrała swoją grupę nie ponosząc żadnej porażki i jako jedyny zespół w całym turnieju zdobyła w meczu ponad 100 punktów, dokładnie 106 Izraelowi.

Wydarzenie 3. dnia EuroBasketu: Zacięte końcówki

W meczu pomiędzy Hiszpanią i Słowenią, ten drugi zespół odrobił sporą, 15-punktową stratę do mistrzów świata, a także doprowadził do dogrywki, przegrywając na nieco ponad sekundę przed końcem trzema punktami. W dodatkowym czasie gry to jednak Hiszpanie okazali się lepsi. W meczu Niemiec z Łotwą dogrywki nie było, ale o każdy punkt walczono do ostatnich sekund. Łotysze wygrali, ale źle obliczyli różnicę punktową w grupie i przez to jeden mały punkt zadecydował o ich odpadnięciu z turnieju.