Będzie piąty mecz w półfinale Suzuki I ligi. Zaskakujący lider Sensation Kotwicy

Sensation Kotwica doprowadziła do remisu w rywalizacji z Górnikiem Trans.eu. O tym, kto awansuje do finału Suzuki I ligi zdecyduje piąty mecz, który odbędzie się w środę w Wałbrzychu. W czwartym spotkaniu koszykarze z Kołobrzegu wygrali 79:71.

Patryk Neumann
koszykarze Kotwicy Kołobrzeg WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze Kotwicy Kołobrzeg
Niedzielny mecz lepiej zaczęła Sensation Kotwica (19:8). Jeszcze w pierwszej kwarcie Górnik Trans.eu odpowiedział serią 10 punktów. Po 10 minutach gospodarze prowadzili jednak 25:20, bo "trójki" trafili Witalij Kowalenko i Wojciech Jakubiak. To była mocna strona koszykarzy z Kołobrzegu (6/9).

W kolejnej odsłonie skuteczność zdecydowanie spadła. Sensation Kotwica nadal przeważała. Prowadziła 36:25, ale po 20 minutach było już tylko 39:32. Trzecią kwartę znakomicie rozpoczął Szymon Długosz. Zdobył siedem punktów, a jego zespół prowadził 46:34. To jednak nie była strata, której Górnik Trans.eu nie mógł odrobić. Goście zrobili to serią 13 "oczek".

W decydujących momentach Sensation Kotwica uzyskała przewagę (65:57). Górnik Trans.eu gonił, ale nie zdołał odrobić tej straty i w niezwykle zaciętej rywalizacji nie doszło do kolejnej dogrywki. Nawet bez tego niedzielny mecz był bardzo długi, bo trwał ponad dwie godziny. Obie drużyny popełniły łącznie 55 przewinień, co sprawiło, że często wykonywały rzuty wolne.

Sensation Kotwica trafiła 25/38 prób, a sporą część błędów popełniła w końcówce. Jeszcze bardziej nieskuteczny był Górnik Trans.eu (17/33). Lepiej nie było w rzutach z gry - odpowiednio 38 i 37 proc. Atutem gospodarzy było 12 trafionych "trójek" przy tylko sześciu celnych rzutach z dystansu rywali. Sensation Kotwica częściej rzucała i trafiała za trzy (12/33) niż za dwa punkty (9/21).

Zaskakującym liderem ekipy z Kołobrzegu z 16 punktami i 12 zbiórkami był Szymon Długosz. Trafił 8/11 rzutów wolnych. W końcówce opuścił boisko po piątym przewinieniu, ale nie miało to wpływu na rezultat.

Dobrą zmianę dał Karol Kutta, który trzykrotnie przymierzył z dystansu. Damian Pieloch dołożył 12 "oczek", a nieskuteczny Remon Nelson (3/14) miał dziewięć punktów i sześć asyst. W Górniku Trans.eu double-double (19 punktów i 12 zbiórek) skompletował Piotr Niedźwiedzki.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:71 (25:20, 14:12, 18:22, 22:17)

Sensation Kotwica: Długosz 16, Pieloch 12, Kutta 10, Śmigielski 10, Jakubiak 9, Nelson 9, Kowalenko 7, Itrich 3, Kurpisz 3, Wieczorek 0.

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 19, Malesa 15, Dymała 12, Pabian 8, Durski 5, Cechniak 4, Ratajczak 3, Jakóbczyk 2, Kruszczyński 2, Zywert 1.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-2