Spory ruch na rynku. Są kolejne transfery!

Karuzela transferowa w Energa Basket Lidze trwa w najlepsze. Kluby kompletują składy na sezon 2023/2024. Nie można narzekać na nudę. Są rozmowy, negocjacje, niektórzy też podpisują umowy. Sprawdź najnowszy raport!

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Zmiany w Treflu. Jest nowy Polak!

Zaczynamy naszą wędrówkę po klubach od Trefla Sopot, który w środę oficjalnie potwierdzi pierwszy transfer przed sezonem 2023/2024. Będzie to Jakub Musiał. Nie jest to zaskoczenie, bo pierwsze sygnały o tym możliwym ruchu na linii Sopot-Słupsk docierały do nas już przed dwoma tygodniami (około 10 czerwca - podczas trwania finałów PLK). Negocjacje między stronami nieco się przedłużały, ale finalnie udało się podpisać kontrakt. To czwarty Polak z umową w Treflu na następne rozgrywki. Piszemy czwarty, uwzględniając w tym Michała Kolendę (ważna umowa przez kolejne dwa lata), który - co nie jest tajemnicą - rozgląda się za nowym pracodawcą. Wiemy, że jego agent prowadzi rozmowy z innymi klubami.

W Treflu czekają na jego decyzję, ale też sami są aktywni na rynku transferowym. W kuluarach wymienia się nazwiska kilku Polaków, którzy mogliby dołączyć do sopockiego klubu (m.in. Kacper Borowski czy Szymon Tomczak). Zmiany zajdą także w sztabie szkoleniowym. Nie będzie już Hiszpana Tena i Polaka Roszyka (trafi do Suzuki Arki Gdynia). Są prowadzone rozmowy z kandydatami, podobno najbliżej podpisania umowy jest Radosław Soja.

Robert Skibniewski: King? Ego w kieszeni. Rola Polaków w Śląsku zastanawia
Michał Kolenda: To był trudny sezon

Którego z Polaków wybrałbyś do zespołu w pierwszej kolejności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)