• 17 : 20
  • 12 : 14
  • 8 : 23

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na WP SportoweFakty

Tym razem w grze Polek nic nie funkcjonował tak, jak życzyłby sobie tego trener Kovacik. Są cenne lekcje i minuty dla młodych, ale EuroBasket Polki i my wszyscy zobaczą tylko w TV

Polska - Białoruś 49:80

Srogi rewanż za środę - Białorusinki finalnie wygrały aż 80:49 i pewnie sięgnęły po awans i pierwsze miejsce w grupie!

Skobel z linii podreperowała wynik

Julia Niemojewska po raz pierwszy na parkiecie

W końcu udało się też coś naszej reprezentacji - z linii skutecznie Kastanek

Likhtarovich z linii rzutów wolnych jeszcze powiększa przewagę Białorusinek

Białorusinki dzięki wygranej pewnie wygrają grupę, Polki niestety z zaledwie jednym triumfem nie będą liczyły się w kwestii awansu na EuroBasket

Trenerzy są już pewni, że w tym meczu nic się nie zmieni - czas dla tych zawodniczek, które się nie nagrały

Przerwa dla Polski

Nie tylko nie możemy podgonić wyniku, ale i tracimy dystansu - z dystansu trafiła Rytsikava

Czy któraś z Polek zdobędzie minimum 10 punktów?

Polki nadal nie potrafią przebić się przez defensywę rywalek, te z kolei trafiają jak w transie

Po dłuższej przerwie skutecznie zagrała Snytsina, a jej drużyna jest ponownie +20

Te mecze to bezcenne doświadczenie dla Borkowskiej - już 7 punktów na jej koncie

Trafia też Papova, nie będzie drugiej niespodzianki w Rydze

Kolejne punkty Sklepowicz, ale szybko odpowiada Bentley

Kastanek, która tak świetnie trafiała w środę, tym razem ma tylko 2/10 z gry

Białorusinki swobodnie kontrolują wynik meczu. 50 procent skuteczności rzutów z gry są tutaj kluczowe. U Polek dla odmiany to tylko 33 procent

Trzy kwarty za nami - Białorusinki prowadzą różnicą 16 punktów. Ciężko tutaj będzie wyrwać ten mecz

Jest seria sześciu punktów z rzędu Polek - oby to był dobry prognostyk na decydującą kwartę

Gajda poszła za ciosem, trafiła z dystansu

Białorusinki grają pod kosz, a tam kopalnia punktów

Przełamuje się Gajda - w końcu pierwsze punkty na jej koncie

W tym momencie Polki mają 3/17 z dystansu - dla porównania trzy dni wcześniej trafił aż 10 takich rzutów

Niestety bez skuteczności nie wrócimy do gry - kolejne pudło Kastanek

Nie jest to popis ofensywnej koszykówki... Białorusinki mają ponownie aż 17 punktów więcej od Polek

Dobry fragment Sklepowicz - wymusiła przewinienie w ataku, a po chwili sama zdobyła punkty

Polki mają ogromne problemy w ofensywie - drugi błąd 24 sekund w tej kwarcie

Swoje punkty mają też w końcu Białorusinki - z dystansu przymierzyła Likhtarovich

W końcu ruszył wynik po przerwie - Telenga zebrała po swoim nieskutecznym rzucie i dobiła

"Trójka" Kastanek na przełamanie niestety nie wpada

Zaczynamy drugą połowę. Oby lepszą dla Polek

Czy Polki powalczą jeszcze o wygraną?

Weronika Gajda ma 8 asyst, ale i 5 strat. Kastanek wykorzystała tylko 2 z 8 rzutów z gry. Marząc o odrobieniu strat potrzeba ich dobrej gry, ale i lepszej defensywy

Brakuje skuteczności - Polki mają 32 procent w rzutach z gry. Popełniły też 10 strat

Telenga po asyście Gajdy - Polki po pierwszej połowie przegrywają jednak aż 29:43

Swoje punkty dorzuca też Bentley i Białorusinki ponownie bardzo daleko

Niestety po przerwie z dystansu trafiła Rytsikava

Awans jest raczej w sferze marzeń, ale o zwycięstwo zawsze warto powalczyć

Przerwa dla Białorusi

Przechwyt Telengi, punkty Dobrowolskiej i asysta Gajdy! Już "tylko" -11

Skobel z dystansu! To dobry znak

Borkowska popisała się zbiórka w ataku, a faulowana wykorzystuje oba rzuty wolne

Seria błędów i nieskutecznych rzutów po obu stronach

Była szansa nieco podgonić, ale niestety Gajda nie wykorzystała swoich szans

Kolejna akcja Gajda do Kaczmarczyk - druga na linii rzutów wolnych

Są punkty Biało-Czerwonych - po asyście Gajdy trafiła Kaczmarczyk

Strata Polek, punkty Snytsiny - rywalki są +19

Kapitalna dwójkowa akcja Snytsiny z Hasper...

Niestety kolejny rekord przewagi Białorusinek

Snytsina tym razem zza łuku nie trafiła, ale była faulowana i wędruje na linię rzutów wolnych...

Jest agresja, jest energia, ale tym razem mniejsza skuteczność i gorsza defensywa

Telenga rzuca wyzwanie wysokim Białorusi, ale "trójką" odpowiedziała szybko Snytsina

Pod drugim koszem Telenga dała się jednak ograć, a Verameyenka wykończyła akcję z faulem

Drugą kwartę rozpoczynamy od dwóch skutecznych rzutów wolnych Telengi

4/15 z gry i 5 strat - z takimi liczbami ciężko walczyć o sukces

Czy Polki zdołają wrócić do gry i powalczą chociaż o zwycięstwo?

Pierwsza kwarta za nami, Białoruś prowadzi 23:12. Polki zatem daleko od wygranej i awansu

Białorusinki odrobiły lekcję sprzed trzech dni... zdecydowanie lepiej bronią, są dużo bardziej agresywne

Białorusinki odjeżdżają, mają już 9 punktów więcej od Polek

Sklepowicz bezbłędna na linii rzutów wolnych

Kaczmarczyk przerwała fatalną serię, ale rywalki szybko odpowiedziały skuteczną akcją

Akcję z faulem kończy Likhtarovich i seria Białorusinek to już 11:0!

Verameyenka skutecznie i rywalki budują swoją przewagę

Ziuzkova kończy szybki atak i rywalki na pierwszym prowadzeniu w meczu

Odpowiadamy kolejnym rzutem z dystansu - tym razem trafiła Kastanek

Hasper - z tą koszykarką w środę też Polki miały duże problemy. To ona zdobyła pierwsze 4 "oczka" dla Białorusinek

Rembiszewska z dystansu! Rozpoczynamy dobrze

Jak wypadną Polki w sobotnim meczu?

Żeby uzyskać awans na EuroBasket Polki muszą wygrać różnicą minimum 28 punktów...

O godzinie 12:30 w Rydze rozpocznie się ostatnie spotkanie polskich koszykarek w ramach eliminacji do EuroBasketu - podopieczne Marosa Kovacika ponownie zagrają z Białorusinkami, które pokonały w środę 68:56