• 24 : 20
  • 24 : 28
  • 15 : 21
  • 17 : 16

Wcześniej, bo jeszcze w środę wieczorem, drugi mecz serii Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław (godz. 20:05). Relacja również na WP SportoweFakty

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, kolejne spotkanie już w czwartek. Początek o godzinie 17:35, a na relację zapraszamy na WP SportoweFakty

Pierwszy mecz serii przechodzi do historii - Arged BMSlam Stal robi pierwszy krok w kierunku finałów Energa Basket Ligi

Morris był bliski przechwytu, ale piłka ostatecznie w rękach Ogdena i ten na 0,2 do końca wędruje na linię

Przerwa dla Arged BMSlam Stali

Zmiana decyzji! Sędziowie po analizie wideo przyznali piłkę Stali, to chyba rozstrzyga losy meczu

Miał pozycję Karolak, ale trafił w obręcz. Piłka jednak nadal dla Legii. Zostało 3,1 sekundy

Morris tylko raz skutecznie, zbiera niezawodny Sobin

Florence fauluje Morrisa, Milicić wściekły - kolejne rzuty wolne na remis!

Medford szybki jak błyskawica - wszystkich przegonił w akcji na kosz

Niesamowicie walczy Legia, Watson z ponowienia

Na niego defensywa Legii nie ma jednak recepty - Smith z dystansu

Defensywa Legii "robi robotę"! A Medford za chwilę z linii może doprowadzić do remisu

Czy Legia da radę odwrócić losy meczu?

Kell "łapie" piąty faul, Morris trafia swoją pierwszą "trójkę" - ależ emocje!

Smitha kryją na zmianę wszyscy w Legii, a on każdemu pakuje piłkę do kosza

Medford z dystansu! Ależ on się nakręca grą przeciwko Florence'owi

Na ławce Stali uśmiechnięty Taurean Green - bardziej zadowolony byłby pewnie, gdyby łapał się do meczowej dwunastki

Uciekło kolano Neal'a - zamiast łatwych punktów grymas bólu na jego twarzy

Akcja meczu? Piłka poleciała nad obręcz do Ogdena, a ten już wie co zrobić z takim podaniem

Florence odpalił "trójkę", a potem nie zdążył za uciekającym Medfordem - akcja za -5

Jakby na potwierdzenie - Mokros w kontrze zza łuku i rośnie przewaga Stali

Stal ma 9 "trójek", Legia 4 - to robi różnicę

Legia się zatrzymała w ofensywie i chcąc wygrać musi poprawić swoją egzekucję

Kolejny cios Florence'a z dystansu, złapał rytm, a to nie wróży dobrze Legii

Czy Chris Smith to kluczowy zawodnik Arged BMSlam Stali?

Andersson z dystansu - Stal ma rekordową przewagę

Bez różnicy kto kryje Smitha, ten ogrywa rywali na różne sposoby

Smith tyłem do kosza i Stal chwilę prowadziła, bo po drugiej stronie Watson zebrał w ataku i dobił z faulem

Florence w końcu przełamał się na dystansie - potrzebował pięciu prób żeby trafić pierwszą "trójkę"

Garbacz podkręcił kostkę - to na pewno nie są najlepsze wieści dla Stali i Milicicia

Przed przerwą kontrolował tempo gry i dogrywał, teraz w roli egzekutora - Medford z akcją 2+

Najpewniejsza ręka w Stali nadal nie zawodzi - Smith z dystansu

W końcu Medford zdołał zgubić wszystkich i znalazł wolną pozycję, żeby przymierzyć zza łuku

22 minuta i 4 przewinienie Kella!

5 na 5 z gry Sobina, pewny punkt Stali

Garbacz w końcu znalazł trochę miejsca - wykorzystał zasłonę Sobina i odpalił "trójkę"

Pięknie uciekł Karolak, jeszcze lepiej dograł mu Kulka

Milicić kombinuje - na parkiecie równocześnie Sobin i Ogden

Czas na ostatnie wskazówki i zaczynamy drugą połowę pierwszego półfinałowego starcia Legia Warszawa - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski

Czy Legia będzie w stanie sprawić niespodziankę?

Czas na przerwę!

Legia się nie przestraszyła. Gra zespołowo (12 asyst) i to przynosi dobry efekt. Stal bardziej indywidualnie (6 asyst), ale tam "jednostek" nie brakuje, które lubią same sobie kreować grę

Nic z tej akcji nie wyszło, zatem po pierwszej połowie żadna z drużyn nie jest bliżej sukcesu

Przerwa dla Arged BMSlam Stali, 0,7 sekundy do końca

Medford bezbłędny na linii rzutów wolnych i na tablicy kolejny remis

Sobin pod koszem nie do zatrzymania

Florence ma już na swoim koncie 11 punktów, a nie trafił jeszcze żadnej "trójki". Niemożliwe nie istnieje

Kell wykorzystuje swoje warunki, wymusza faule, trafia z linii

Ogden za trzy punkty z kontry? Dlaczego nie!

"Wolne narożniki Milicicia" - Legia o tym wie, Legia z tego korzysta

Florence odpowiada akcją 2+, ale Legia swoje - Kamiński z narożnika i kolejna "trójka" na koncie ekipy z Warszawy

Legia wraca do swojej rekordowej przewagi po akcji Neala

18 z 24 punktów Legii w pierwszej kwarcie zdobyli gracze z ławki!

Pierwsza kwarta to duże zaskoczenie?

Legia idzie po swoje! Didier-Urbaniak równo z syreną! Piłka odbiła się kilka razy od obręczy, ale w końcu wpadła - Legia prowadzi 24:20 po pierwszej kwarcie

Legia miała już sześć punktów przewagi, ale w końcu swoją pierwszą "trójkę" odpalił Garbacz

Tym razem z akcją 2+ Neal, który ograł Florence'a. Co tam się dzieje!

Kulka gra na początku niesamowicie! Teraz jego akcja 2+! Znakomicie ograł Anderssona

Kulka "trójką" doprowadza do remisu, ale Florence się rozpędza. On przecież gra coraz lepiej w momencie, gdy rośnie stawka

Florence bezbłędny na linii rzutów wolnych

Swoje konto punktowe otwiera również Smith akcją 2+

Watson w miejsce Wyki, środkowy Legii szybko przywitał się z półfinałami punktami

Sobin nie do złapania dla Wyki!

Pierwsze punkty Kella i Stal po raz pierwszy na prowadzeniu

Stal gra z kolei pod kosz, a tam nie do zatrzymania na starcie Sobin

Otwarcie dla Legii i Karolaka, który szybko zdobył cztery "oczka"

Przed meczem zapraszamy do lektury wywiadu z jedną z gwiazd Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. - Chciałbym zakończyć ten sezon z mistrzostwem Polski oraz triumfem w Final Four europejskich rozgrywek - mówi Trey Kell. Całość znajdziesz TUTAJ

W sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi Legia pokonała Stal we własnej hali 89:73. W rewanżu to ostrowianie cieszyli się z wygranej 89:81

To pierwsze starcie półfinałowej serii Legia Warszawa - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Pomimo, że w sezonie zasadniczym to ekipa ze stolicy była wyżej w tabeli, to faworytem jest "Stalówka", która dodatkowo mecze rozegra we własnej hali - "bańka", w której rozgrywane są półfinały, jest zlokalizowana właśnie w Ostrowie Wielkopolskim