Dziękujemy bardzo, że przeżywali Państwo z nami emocje związane z pierwszym meczem półfinałów Mistrzostw Polski. Do zobaczenia już jutro! Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski o 14:55 zmierzy się z Legią Warszawa, a o 20:25 Enea Zastal BC Zielona Góra znów zagra z WKS Śląskiem Wrocław. Tymczasem, dobrej nocy!

Rolands Freimanis rzucił 26 punktów, a Skyler Bowlin 21.

Enea Zastal BC pokonuje WKS Śląsk i prowadzi w serii 1-0! To było arcy ciekawe spotkanie!

Janis Berzins znów skutecznie, Stewart Jeszce efektowne wsadza, ale to już jest koniec!

Elijah Stewart trafia z faulem ale nie dorzuca wolnego. Rozpaczliwa pogoń WKS Śląska.

Rolands Freimanis w kontrze... To już chyba przesadza o wyniku!

Aleksander Dziewa jeszcze z faulem. Chociaż nie trafił wolnego. WKS walczy z całych sił.

Łukasz Koszarek bardzo mądrze. Wymusza faul i trafia dwa razy z linii rzutów wolnych. Zastal jest już bardzo blisko objęcia prowadzenia 1-0!

Janis Berzins ZA TRZY. Wielki rzut!

Rolands Freimanis faulował pod atakowanym koszem przy zbiórce, Gibson trafił dwa wolne i znów jest ciekawie!

Janis Berzins zza łuku! Zastal ma sześć "oczek" zaliczki.

Gibson znów za trzy! Ale mecz! I piłka dla Śląska.

Ale szybko Zastał uspokaja Rolands Freimanis

Kyle Gibson przywraca nadzieje Śląskowi!

Śląsk pudłuje nawet z linii. Ivan Ramljak tylko raz z tej odległości tylko raz.

Kontra Zastalu. Śląsk nie istnieje w czwartej kwarcie! Ale się wszystko odwróciło.

Łukasz Koszarek profesor. Trafia za trzy.

Długi fragment Śląska bez punktów...12:3 w tej kwarcie dla drużyny Tabaka.

Geoffrey Groselle wymusza faul, ale trafia jeden z dwóch wolnych.

Olivier Vidin prosi o przerwę i motywuje swoich zawodników.

Rolands Freimanis wziął piłkę z rąk zawodników WKS Śląska, dobił spod kosza i ZASTAL PROWADZI!

Skyler Bowlin ZNÓW ZA TRZY! Jeden punkt różnicy.

Skyler Bowlin zza łuku, Zastal jest coraz bliżej...

Elijah Stewart zaczyna świetnie czwartą kwartę, ale Łukasz Koszarek odpowiada celnym rzutem za trzy.

Czy Zastal wygra mecz?

Śląsk prowadzi siedmioma punktami. Czy Zastal odrobi straty?

Rolands Freimanis znów to zrobił! Łotysz znów trafił równo z syreną, tym razem koniec trzeciej kwarty i tym razem nie za trzy, a za dwa.

Szlachetka ZA TRZY! Bardzo ważny rzut młodego Polaka.

Świetna obrona Zastalu, mądry atak, Rolands Freimanis trafia jeden wolny i z +15, Śląsk ma już tylko +6!

Geoffrey Groselle ogrywa Tomczaka, Zastal zmniejsza straty.

Faulował Szymon Tomczak. Dwa rzuty wolne ma Groselle.

Dwa przewinienia Śląska, była też przerwa dla Olivera Vidina.

Rolands Freimanis trafia po zbiórce w ataku. Zastal wraca, przerwa trenera Żana Tabaka poskutkowała.

Skyler Bowlin po raz czwarty dziś za trzy.

Geoffrey Groselle po szybkiej reakcji fizjoterapeutów zespołu jest gotowy do gry i wraca na parkiet.

Aleksander Dziewa z faulem. Śląsk ma PIĘTNAŚCIE PUNKTÓW zaliczki.

Dramat Zastalu! Geoffrey Groselle trzyma się za bark. Amerykanin opuścił parkiet...

Szlachetka! Trafia z faulem, chociaż wolnego nie wykorzystał.

Szlachetka trafia, Szlachetka przechwytuje, ale i traci piłkę. Posiadanie wciąż jednak dla Śląska. Robi się gorąco!

Minęły niespełna trzy minuty trzeciej kwarty, a Zastal ma już pięć fauli.

Faulował Geoffrey Groselle. Po raz trzeci.

Geoffrey Groselle sam na trzech, ale poradził sobie pod koszem.

Strahinja Jovanović zza łuku. Śląsk zaczyna ten półfinał bardzo mocno!

Kto wygra mecz?

Aleksander Dziewa w odpowiedzi.

Skyler Bowlin za trzy!

Wracamy do gry!

Śląsk trafił 55-proc. rzutów z gry, a Zastal tylko 40.

Kyle Gibson i Rolands Freimanis rzucili w pierwszej połowie po 14 punktów.

Czy jesteś zaskoczony/a wynikiem spotkania?

Pierwsza połowa za nami. Po 20 minutach minimalnie lepsza drużyna z Wrocławia. Jeszcze będzie się działo.

Rolands Freimanis równo z syreną, która zakończyła drugą kwartę! Robi się bardzo ciekawie w Arenie Ostrów.

Gibson odpowiada! Trójka!

Skyler Bowlin równo z syreną zegara 24 sekund! Co za rzut!

Kyle Gibson przerywa serię Zastalu, zdobywając trzy punkty! Dwa z gry i jeden z linii rzutów wolnych.

Rolands Freimanis w kontrze.

4-0 drużyny z Zielonej Góry, Zastal wraca do gry, a Oliver Vidin prosi o przerwę.

Elijah Stewart jest faulowany i powiększa przewagę Śląska do dziesięciu punktów!

Pudłuje Zastal, tym razem David Brembly...

Odpowiada środkowy Zastalu!

Szlachetka rzuca, Groselle zbija piłkę, ale nieprzepisowo.

Mateusz Szlachetka z dystansu. Euforia w zespole Śląska.

Zarówno Śląsk, jak i Zastal mają już w tej kwarcie po pięć przewinień, więc każde kolejne będzie karane dwoma rzutami wolnymi.

Jeszcze raz on.

Kris Richard zdobywa swoje pierwsze punkty w tym spotkaniu.

Żan Tabak prosi o przerwę.

Aleksander Dziewa z faulem. WKS Śląsk niespodziewanie dominuje! Już osiem punktów zaliczki wrocławian. Wow!

Cecil Williams odpowiada, ale za dwa.

Kyle Gibson z rogu boiska. Ale rzut!

Przewinienie niesportowe Aleksander Dziewa. Sędziowie poprosili jeszcze o wideoweryfikację.

Faulował w ataku Janis Berzins.

Aleksander Dziewa w swoim stylu! Wcześniej jeden wolny trafił Jovanović.

Janis Berzins zbiera piłkę w ataku i jest faulowany. Trafia dwa wolne.

Kyle Gibson spudłował za trzy w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty, ale to WKS Śląsk prowadzi trzema "oczkami".

Elijah Stewart efektowny wsad! Śląsk w ofensywie

Łukasz Koszarek po raz pierwszy dziś na parkiecie.

Szymon Tomczak nad Krzysztofem Sulimą. Świetna akcja młodego Polaka.

Rolands Freimanis znowu za trzy, ale trafia też Strahinja Jovanović. Zaczyna się dziać!

Odpowiedź Serba, dwa punkty zdobyte w efektowny sposób.

Strahinja Jovanović powiedział coś do Skylera Bowlina. Sędziowie ukarali go faulem technicznym.

Rolands Freimanis za trzy! Jest remis.

Teraz tylko jeden rzut wolny trafił Sulima.

Tylko raz trafił z linii Amerykanin.

Ben McCauley wchodzi pod kosz, zatrzymuje go Krzysztof Sulima, ale przy tym fauluje.

Geoffrey Groselle fauluje po raz drugi, zastępuje go Krzysztof Sulima.

Aktywny Groselle. Fauluje go Ben McCauley, a środkowy zielonogórzan trafia jeden z dwóch rzutów wolnych. Teraz strata Śląska.

Geoffrey Groselle zaatakował kosz i jest tego efekt w postaci dwóch punktów.

Geoffrey Groselle fauluje Szlachetkę przy rzucie.

Michał Gabiński za trzy! Śląsk powiększa prowadzenie. Zastal we wcześniejszej akcji dwa razy spudłował, bo zanotował też zbiórkę w ataku.

Skyler Bowlin w odpowiedzi. 2+1 Amerykanina.

7-0 dla Śląska. Co za otwarcie

Jeszcze raz Strahinja Jovanović! Tym razem efektowny atak na kosz

Ruszyli! WKS Śląsk zaczyna od celnego rzutu.

Trener Olivier Vidin zaskakuje już od początku. Mateusz Szlachetka w pierwszej piątce.

Jeszcze moment, jeszcze chwila i zaczynamy pierwszy półfinał w Energa Basket Lidze! Drużyny są już po prezentacji.

WKS Śląsk Wrocław w ćwierćfinale pokonał King Szczecin 3-1, a Enea Zastal BC Zielona Góra okazała się lepsza od PGE Spójni Stargard także w stosunku 3-1.

Bilans meczów pomiędzy Enea Zastalem BC i Śląskiem w sezonie to 1:1. Co ciekawe obie drużyny wygrywały na wyjazdach - Zastal we Wrocławiu 78:58, a Śląsk w Zielonej Górze 84:80

We wtorkowy wieczór ruszają półfinały Energa Basket Ligi - w "bańce" w Ostrowie Wielkopolskim jako pierwsze zmierzą się zespoły Enea Zastal BC Zielona Góra i WKS Śląsk Wrocław. Rywalizacja toczyć będzie się do trzech wygranych!