Przebadali Rosjanina. Po wynikach można złapać się za głowę

Brązowy medalista Pucharu Rosji 2023 Anton Gierasimow został zdyskwalifikowany na okres sześciu lat. W jego organizmie wykryto... dziewięć substancji zakazanych!

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Anton Gierasimow Instagram / instagram.com/gera_ifbb / Na zdjęciu: Anton Gierasimow
"W próbce Antona Gierasimowa wykryto dziewięć substancji zabronionych. Badanie przeprowadzono 20 maja 2023 r. W związku z wyjątkowo dużą liczbą substancji zakazanych okres dyskwalifikacji został wydłużony do lat sześciu - poinformował Agencję TASS przedstawiciel Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA).

Gierasimow jest zawodnikiem Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu (IFBB). W tym roku wywalczył brązowy medal w Pucharze Rosji w kulturystyce. W 2017 r. był mistrzem Federacji Rosyjskiej.

Z dokumentów opublikowanych przez RUSADA wynika, że ​​w organizmie młodego kulturysty znajdowały się takie leki steroidowe, jak m.in. oxandrolon, stanozolol, drostanolon, trenbolon, metenolon i inne.

Jak pisze portal sport24.ru, Gierasimow "pobił" rosyjski rekord dopingowy. Do tego czasu u żadnego innego sportowca z tego kraju zawieszonego za naruszenie przepisów antydopingowych nie wykryto tak dużej ilości substancji zakazanych.

Zobacz:
Mistrz świata zawieszony przez FIFA. Stosował doping tuż przed mundialem
Czy Rosjanie na igrzyska pojadą nafaszerowani dopingiem?

ZOBACZ WIDEO: Co za fryzura! Partnerka Ronaldo przyciągała wzrok na stadionie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×