Pogoda torpeduje mistrzostwa Polski

Wieczorna sesja pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach nie doszła do skutku. Na przeszkodzie do tego stanęły warunki atmosferyczne.

PS
stadion lekkoatletyczny w Suwałkach PAP / Artur Reszko / Na zdjęciu: stadion lekkoatletyczny w Suwałkach
W czwartek, w Suwałkach, miały rozpocząć się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Przed oficjalną ceremonią otwarcia rozegrano dwie konkurencje medalowe. Kolejny medal mistrzostw kraju w trójskoku wywalczył Adrian Świderski (16,35 m). Srebro trafiło w ręce Rafała Sulwirskiego (15,57 m), a brąz do Jana Kulmaczewskiego (15,56 m).

Kwestia medali rozstrzygnęła się także w konkursie pań w pchnięciu kulą. Jak można było przypuszczać, o złoto walczyły dwie zawodniczki - Klaudia Kardasz i Paulina Guba. Triumfowała ta pierwsza - z wynikiem 17,65 m. Guba sięgnęła po srebro (17,40 m), a Zuzanna Maślana po brąz (14,85 m).

O 16:45 miała rozpocząć się ceremonia otwarcia mistrzostw, a o 16:55 kolejny finał - w rzucie dyskiem mężczyzn. Do tego jednak nie doszło. W Suwałkach bardzo mocna ulewa pokrzyżowała plany organizatorów.

Ostatecznie zdecydowano o odwołaniu czwartkowych zmagań i przełożeniu ich na inny dzień. Trwają prace nad harmonogramem mistrzostw. Te mają potrwać do soboty.

Czytaj także:
Pobiła rekord Szewińskiej, potem przyszedł kryzys. Teraz Polka wróciła do gry
Ze łzami w oczach. Białorusinka mówi, co ją "spotkało" w Polsce

ZOBACZ WIDEO: Z Pierwszej Piłki #10: Gorący tydzień z reprezentacją, co dalej z "Lewym"?
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×