Polscy sprinterzy z awansem. Horowska w półfinale ME

Łukasz Żok i Patryk Wykrota awansowali do półfinału biegu na 200 m na ME w lekkoatletyce w Monachium. Wśród pań udało się to także Nikoli Horowskiej, na eliminacjach starty indywidualne zakończyła z kolei Marika Popowicz-Drapała.

Tomasz Skrzypczyński
Patryk Wykrota Getty Images / Na zdjęciu: Patryk Wykrota
Jako pierwsi na bieżnię wyszli sprinterzy i już w pierwszym biegu eliminacyjnym zobaczyliśmy Łukasza Żoka. Mistrz Polski spisał się bardzo dobrze i zajął drugie miejsce z czasem 20,78 s. To oznaczało pewny awans do półfinału.

- W tym sezonie miałem problemy ze zdrowiem, mało startów i nie jestem obiegany z tym dystansem. Liczę, że w półfinale będzie szybciej. Teraz szybka regeneracja i lecimy dalej. Chcę awansować do finału, ale jeśli nie wyjdzie, nie będę płakał. To mój debiut na seniorskiej imprezie - powiedział 21-letni sprinter.

W trzeciej serii pojawił się na bieżni Patryk Wykrota, który pokazał ogromną ambicję i dzięki skutecznemu finiszowi zajął czwarte miejsce. Samo to nie dawało mu awansu, ale przepustkę dał mu czas 20,81 s.

- Plan był trochę inny, bo miałem mocno otworzyć, a musiałem gonić. Cieszy, że jest stabilny poziom, jest awans. Zobaczymy co będzie dalej. Na treningach czuję, że jestem w życiowej formie i jestem w stanie pobiec znacznie szybciej - ocenił.

W półfinale 200 metrów zobaczymy więc dwóch reprezentantów Polski.

W rywalizacji sprinterek jako pierwszą zobaczyliśmy Marikę Popowicz-Drapałę. Doświadczona lekkoatletka ruszyła z niewygodnego pierwszego toru i zajęła szóste miejsce z rezultatem 23,47 s.

W ostatniej serii zobaczyliśmy Nikolę Horowską, która wprawdzie finiszowała dopiero na piątym miejscu, ale czas 23,32 s dał jej awans do półfinału. Niestety, Popowicz-Drapała okazała się pierwszą zawodniczką "pod kreską" i pokaże się nam już tylko w sztafecie 4x100 metrów.