Ojciec Fajdka dolał oliwy do ognia. "Taka zapłata?"

Spore poruszenie wywołały słowa Pawła Fajdka wypowiedziane po zajęciu 9. miejsca w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Teraz głos w sprawie zabrał ojciec sportowca, Waldemar. - Powiedział prawdę - przyznał w rozmowie z natemat.pl.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Paweł Fajdek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
- Obiecałem sobie i rodzinie, że będzie bez awantur. Może ja przestanę wygrywać, bo jak coraz więcej wygrywam, to coraz bardziej spadam w plebiscycie - powiedział Paweł Fajdek, gdy odbierał nagrodę za 9. miejsce w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Sportowiec był bardzo rozczarowany zajęciem tak niskiej lokaty. Sam siebie widział na drugim miejscu, zaraz za Igą Świątek. Przypomnijmy, że Fajdek został w 2022 roku po raz piąty z rzędu mistrzem świata w rzucie młotem.

Jego słowa wywołały burzę i dyskusję na temat plebiscytu. Kilka dni po gali głos zabrał ojciec sportowca, Waldemar.

ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą

- Powiedział prawdę. Im więcej zdobywa dla Polski, to, zamiast iść do przodu, idzie do tyłu. Tyle wyrzeczeń przez cały rok. 300 dni poza domem, rodziną, dzieckiem. Ciężka praca. I taka zapłata? - mówił Waldemar Fajdek portalowi natemat.pl.

Jednocześnie podkreślił, że w pełni popiera swojego syna. Dodał, że dziewiąte miejsce w plebiscycie było zaskoczeniem i rozczarowaniem.

- Nic się w tym kraju nie zmienia. Jeszcze bardziej brnie się do tyłu zamiast do przodu. A potem zacząłem się z tego śmiać. Bo co tu robić? Jedno jest pewne: w tym kraju na pierwszym miejscu jest kłamstwo. I tyle - tłumaczył.

Waldemar Fajdek przyznał, że on również nie wyszedłby na koniec do wspólnego zdjęcia z pozostałymi laureatami. W ten sposób - jak uważa - młociarz pokazał, że został niesłusznie oceniony.

Czytaj także:
Skąd się biorą wielkie niespodzianki w Plebiscycie? Nie wszyscy o tym wiedzą
Zajęli pięć ostatnich miejsc w plebiscycie. "To dla mnie niezrozumiałe"

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy zgadzasz się z opinią Waldemara Fajdka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×