Kolejne absencje. Medaliści IO nie wystartują na halowych mistrzostwach Europy

Coraz mniej chętnych na udział w halowych mistrzostwach Europy w Stambule. Jak informuje "Athletics News", do Turcji nie pojadą Karol Zalewski oraz Patryk Dobek.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Patryk Dobek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Patryk Dobek
Najważniejszą imprezą w sezonie halowym w lekkoatletyce będą Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule, które odbędą się w dniach 2-5 marca. Niestety, zabraknie na nich wielu polskich czołowych lekkoatletów.

Z imprezy rozgrywanej w największym mieście Turcji wycofały się już m.in. najlepsza polska płotkarka Pia Skrzyszowska, a także dwie członkinie polskiej znakomitej sztafety 4x400 Natalia Kaczmarek oraz Justyna Święty-Ersetic.

Do tego grona dołączyło również dwóch medalistów igrzysk w Tokio. W rywalizacji na 400 metrów nie wystartuje członek mistrzowskiej sztafety mieszanej Karol Zalewski, o czym poinformował Tomasz Spodenkiewicz na profilu Athletic News na Twitterze.

W Stambule nie wystartuje również halowy mistrz Europy Patryk Dobek. Brązowy medalista olimpijski na tym dystansie z igrzysk w Tokio podobnie jak Zalewski w tym sezonie halowym nie osiągał rewelacyjnych wyników.

Najważniejszą imprezą w tym roku są jednak mistrzostwa świata w Budapeszcie. Odbędą się w dniach 19-27 sierpnia.

Czytaj więcej:
Justyna Święty-Ersetic rezygnuje! "Nie chcę przedobrzyć"

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×