Olimpijka złapana na dopingu. Kolejny raz!

W organizmie Iniki McPherson wykryto niedozwoloną substancję. Amerykańska olimpijka została surowo ukarana przez tamtejszą federację.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Inika McPherson Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Inika McPherson.
36-latka jest dobrze znana kibicom znad Wisły, w przeszłości kilkukrotnie startowała w Polsce. Specjalizująca się w skoku wzwyż zawodniczka wystąpiła również między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W 2014 roku Amerykankę Iniki McPherson przyłapano na stosowaniu dopingu. Po mistrzostwach USA w jej organizmie wykryto kokainę, co skutkowało dyskwalifikacją na 21 miesięcy.

Znana z charakterystycznego wyglądu skoczkini wzwyż zaliczyła już drugą wpadkę w profesjonalnej karierze. Po zawodach, które odbyły się 3 czerwca 2022 roku, McPherson uzyskała pozytywny wynik badania antydopingowego na obecność furosemidu.

Furosemid jest diuretykiem służącym do maskowania dopingu. Amerykańskie Stowarzyszenie Arbitrażowe postanowiło zawiesić doświadczoną zawodniczkę na 16 miesięcy.

"16-miesięczny okres dyskwalifikacji McPherson rozpoczął się 22 lipca 2022 r., w dniu nałożenia jej tymczasowego zawieszenia. Ponadto jej wyniki uzyskane w dniu zawodów 3 czerwca 2022 r. i później, w dniu pobrania pozytywnej próbki, zostały unieważnione" - zakomunikowano.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

Czytaj także:
Finanse zadecydowały o zakończeniu kariery. "Musiałam zacząć myśleć o przyszłości"
Putin się wścieknie. Niemiecka minister zdradziła swój plan

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×