Przykra niespodzianka. Sofia Ennaoui odpadła z MŚ

Sofia Ennaoui nie awansowała do półfinału biegu na 1500 metrów na mistrzostwach świata w Budapeszcie. W swojej serii eliminacyjnej Polka zajęła dopiero 10. miejsce.

Tomasz Skrzypczyński
Sofia Ennaoui Getty Images / Jakub Porzycki/NurPhoto / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
Z Budapesztu - Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Zupełnie nie tak wyobrażała sobie Sofia Ennaoui występ na najważniejszej imprezie sezonu. Polka wydawała się być naszą faworytką do awansu do finału, jednak nie przebrnęła nawet eliminacji.

W swojej serii medalistka mistrzostw Europy zajęła dopiero dziesiąte miejsce - awans dawało miejsce w pierwszej szóstce.

Ennaoui uzyskała bardzo słaby jak na siebie czas 4:06,47 s.

Przypomnijmy, że przed rokiem na MŚ w Eugene reprezentantka Polski awansowała do finału i zajęła w nim bardzo dobre, piąte miejsce.

Do dalszej fazy rywalizacji nie awansowały też niestety dwie inne reprezentantki Polski - Eliza Megger (11. miejsce) i Aleksandra Płocińska (9. miejsce). Dodajmy jednak, że Płocińska ustanowiła swój nowy rekord życiowy wynikiem 4:06,39 s.