Brawo Pia! Mamy medal mistrzostw świata

Pia Skrzyszowska zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw świata w Glasgow w biegu na 60 metrów przez płotki. Tym samym potwierdziła wielką formę.

PS
Pia Skrzyszowska PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
Od samego początku halowych mistrzostw świata w Glasgow Pia Skrzyszowska udowadniała, że przygotowała wielką formę na kluczową imprezę tej części sezonu. W eliminacjach Polka wygrała swoją serię w znakomitym stylu, uzyskując najlepszy swój wynik w tym sezonie (7,80 s).

W mocno obsadzonym półfinale z jej udziałem spisała się jeszcze lepiej - wyrównała rekord życiowy (7,78 s) i zameldowała się w wielkim finale, a także pokazała, że jest w stanie włączyć się do walki o medale.

Wyjście ze startu nie zwiastowało jednak pozytywnego zakończenia. Skrzyszowska została nieco na pierwszych metrach i musiała odrabiać straty na kolejnych płotkach. Zrobiła to bardzo skutecznie - na metę wpadła z czasem 7,79 s i sięgnęła po brązowy medal mistrzostw świata.

- Cały sezon goniłam za czymś. Nie mam rekordu Polski, ale mam brązowy medal mistrzostw świata - mówiła wzruszona Polka przed kamerą TVP Sport. - Tydzień temu w Madrycie ryczałam po biegach, bo nie byłam zadowolona, ryczałam. Pia musi być cierpliwa i spokojna. Moim słowem przewodnim był spokój - dodała.

Złoto było poza zasięgiem Polki, tym bardziej, że Devynne Charlton ustanowiła nowy rekord świata w tej konkurencji - 7,65 s. Srebro wywalczyła Francuzka Cyrena Samba-Mayela - 7.74 s.

Skrzyszowska jest pierwszą Polką w historii, która zdobyła medal na mistrzostwach świata. To znakomity prognostyk przed kluczową imprezą roku - igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Pobicie rekordu Polski wisi w powietrzu.