HMŚ w Birmingham: Polska sztafeta mężczyzn ze złotym medalem. Nowy rekord świata!

Polska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina, zdobyła złoty medal halowych mistrzostw świata w Birmingham!

Piotr Szarwark
Polska sztafeta 4x400 m Newspix / Radosław Jóźwiak / Polska sztafeta 4x400 m
W sobotę polska sztafeta mężczyzn pewnie awansowała do finału halowych mistrzostw świata, choć wystąpiła bez Rafała Omelko. W rywalizacji o medale czołowy zawodnik zajął miejsce Patryka Adamczyka, a obok niego czwórkę stworzyli Karol Zalewski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina.

Biało-Czerwoni od początku biegli na drugim miejscu, tracąc sporo do Amerykanów. Nic nie zmieniło się przez 1200 metrów, ale kiedy do rywalizacji ruszył Jakub Krzewina, zaczął zmniejszać stratę do rywala z USA. W pewnym momencie wydawało się, że Polakowi niewiele zabraknie, aby go wyprzedzić, ale na ostatnich metrach jeszcze przyspieszył i wpadł na metę jako pierwszy.

Polacy nie tylko sięgnęli po halowe mistrzostwo świata, ale z czasem 3:01.77 ustanowili nowy rekord świata. Srebro przypadło Amerykanom (3:01.97), a brąz wywalczyli Belgowie (3:02.51).

Wyniki sztafety 4 x 400 metrów mężczyzn: