Zaskakująca decyzja PZLA. Marcin Lewandowski i Adam Kszczot mają nowego trenera

Zaskakujący zwrot w sprawie trenera dla Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota. Jeszcze w lutym wydawało się, że Tomasz Lewandowski dojdzie z władzami PZLA do porozumienia, ale nic z tego nie wyszło. Biegacze mają już oficjalnie nowego szkoleniowca.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Marcin Lewandowski Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski
"Polski Związek Lekkiej Atletyki w porozumieniu z zawodnikami Adamem Kszczotem i Marcinem Lewandowskim powołał na stanowisko szkoleniowca Kadry Narodowej trenera klasy M Piotra Rostkowskiego" - poinformował w godzinach popołudniowych na swoim Twitterze Polski Związek Lekkoatletyki.

"Zaskakujący news" - tak informację PZLA na Twitterze skomentował Marek Plawgo, były sprinter i płotkarz, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata.

Decyzja związku rzeczywiście jest mocno zaskakująca. Jeszcze na początku lutego informowaliśmy, że porozumienie między Tomaszem Lewandowskim a szefami związku jest blisko. Do dogrania miały pozostać szczegóły umowy. Później jednak temat ucichł i nie było żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie aż do poniedziałku.

ZOBACZ WIDEO Wielkie wsparcie dla Kowalkiewicz po dotkliwej kontuzji. "Jest mi strasznie przykro, że tyle ludzi przeze mnie się martwiło"

Kim jest nowy szkoleniowiec Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota, który będzie miał za zadanie przygotować obu naszych biegaczy jak najlepiej do IO w Tokio?

"Piotr Rostkowski w latach 90. był czołowym polskim średniodystansowcem. Wielokrotnie reprezentował Polskę na imprezach międzynarodowych, był mistrzem kraju. W lipcu 1997 roku czasem 3:35.62 poprawił rekord Polski w biegu na 1500 metrów (...). W ostatnich czasach zajmował się szkoleniem młodzieży w ośrodku w Szklarskiej Porębie" - czytamy na oficjalnie stronie PZLA.

Co ciekawe, sam Tomasz Lewandowski, jeszcze w poniedziałkowe wczesne popołudnie nie tracił nadziei, że osiągnie porozumienie z szefostwem związku. Na niedzielne posiedzenie zarządu złożył list z propozycją zakopania broni. Był gotowy, jak sam zapewniał, na ustępstwa - o czym poinformował na Facebooku. Pełny wpis poniżej:

Ostatecznie jednak PZLA postawił na mało znanego kibicom Piotra Rostkowskiego.

Przypomnijmy, że na pół roku przed igrzyskami olimpijskimi Marcin Lewandowski i Adam Kszczot zostali bez trenera. Wtedy władze PZLA nie porozumiały się z Tomaszem Lewandowskim. Powodem były rozbieżności w sprawach finansowych. Teraz do porozumienia z Tomasz Lewandowskim również nie doszło.

Czytaj także:
"Nie ma nic lepszego!". Adam Kszczot pokazał słodkie zdjęcie
Halowe mistrzostwa Polski: Justyna Święty-Ersetic potrójnie złota, Haratyk lepszy od Bukowieckiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×