Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Koronawirus. Nagła zmiana planów Marcina Krukowskiego. Wraca do kraju

Marcin Krukowski miał zostać w Turcji do 17 kwietnia. Nastąpiła jednak zmiana planów - lekkoatleta ma wrócić do kraju już w niedzielę. Podjęto decyzję o zamknięciu ośrodka w Belek - poinformował nas rekordzista Polski w rzucie oszczepem.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Marcin Krukowski Getty Images / Na zdjęciu: Marcin Krukowski
42 dni - tyle miało trwa zgrupowanie Marcina Krukowskiego w Belek. Polski oszczepnik postanowił pozostać w Turcji na obozie przygotowawczym mimo rozprzestrzeniającej się w Europie pandemii koronawirusa.

- Pozwolono nam zostać ze względu na to, że nasz ośrodek dokłada wszelkich starań, by było tu czysto i bezpiecznie. Codziennie po 23 mamy dezynfekcję całego ośrodka. Są pobierane próbki z basenu, są odkażacze do rąk - tłumaczył jeszcze w środę rekordzista Polski (więcej TUTAJ).

W ciągu kilku dni nastąpiła jednak zmiana planów. W Turcji liczba zachorowań wzrosła do 670, liczba zgonów do dziewięciu i postanowiono zamknąć ośrodek gdzie przebywał Polak wraz ze swoim sztabem trenerskim.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Decyzja o pozostaniu w Turcji była nasza i Polski Związek Lekkiej Atletyki na nią przystał. Niestety, już jutro (w niedzielę) musimy wracać do kraju. Od wtorku ośrodek w którym jeszcze jesteśmy, będzie zamknięty - tłumaczy nam Krukowski.

- Od jutra siedzimy na hotelu na lotnisku w Stambule i czekamy na lot do domu - dodaje.

Jak ujawnia Krukowski, cała operacja powrotu do Polski jest organizowana wspólnie z PZLA. Przyznaje jednak, że ma pewne obawy jeśli chodzi o to, czy hotel przy lotnisku zagwarantuje mu takie warunki jak ośrodek w Belek, gdzie nikt postronny nie miał wstępu.

- Hotel boi się, czy choroba nie przedostanie się do środka przez kogoś z obsługi. Czy ja się boję? Pewnie, że się boję. Ale trzeba przecież wrócić do kraju i rozpocząć kwarantannę, dopiero po niej wrócę do domu - przekonuje.

27-latek wypowiedział się też krótko na temat igrzysk olimpijskich w Tokio, zaplanowanych na sierpień. Mimo pandemii koronawirusa na świecie, Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia, że data rozpoczęcia wielkiej imprezy jest niezagrożona.

- Jeżeli MKOL rozważa przełożenie igrzysk, już powinien to zakomunikować. Patrząc na to, co się dzieje na świecie, powinni to zrobić - ocenił.

Na Krukowskiego czeka w domu żona wraz z córką. Oprócz niego w niedzielę do kraju zamierzają wrócić jego trener i ojciec Michał, inny oszczepnik Mateusz Kwaśniewski, oszczepniczka Klaudia Regin i fizjoterapeuta.

Piotr Małachowski: igrzyska powinny zostać przełożone. Czytaj więcej--->>>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • jotwu Zgłoś komentarz
  Siedz tam!! Będzie mniej zakażeń.
  • yes Zgłoś komentarz
   Zwiększyła się dzisiaj znacząco liczba chorych w Polsce. Przyjechało w ostatnim czasie dużo ludzi z zagranicy - ma to pewnie wpływ... Jedni kończą siedzenie w domu, inni jeszcze nie
   Czytaj całość
   weszli, niektórzy są (lub dopiero będą) w drodze. W takiej mieszaninie nie wiadomo co jest i będzie!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×