KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejna wielka impreza lekkoatletyczna w Polsce? "Chcemy być Galacticos"

Portal sport.tvp.pl donosi, że "Diamentowa Liga coraz bliżej Polski". Najbardziej prestiżowy cykl mityngów lekkoatletycznych najprawdopodobniej zawita na Stadion Śląski w Chorzowie w 2023 roku.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Stadion Śląski w Chorzowie Materiały prasowe / Tomasz Żak/UM Województwa Śląskiego / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie
Te świetne doniesienia potwierdzili w rozmowie ze sport.tvp.pl przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Do tematu odniósł się Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Nie ukrywa, że zorganizowanie Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim w Chorzowie to główny sportowy cel. - Stawiamy sobie kolejne wyzwania i dążymy do ich realizacji. Działamy jak sportowcy. Stworzyliśmy dobry klimat wokół Stadionu Śląskiego. Cieszy się lekkoatleci z całego świata czują się tu dobrze. Współpracujemy z wieloma środowiskami na czele z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki - podkreślił w rozmowie ze sport.tvp.pl.

- Czynimy wszelkie sportowe i dyplomatyczne działania, by udało się dopiąć tę kwestię do końca. Kluczowy projekt przed nami. Jako drużyna mamy efekty. W tym roku wskoczyliśmy na 10. miejsce w klasyfikacji najlepiej przygotowanych mityngów. Kibice i lekkoatleci doceniają nasze starania. To nas motywuje do dalszej pracy. Na pewno Diamentowa Liga to dla nas ambicja "numer jeden"! - dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: olbrzymie święto na ulicach! Te obrazki robią wrażenie

Chełstowski został zapytany, jak duży byłby to wydatek. - Będzie na poziomie przygotowania DME i MŚ Sztafet. Na to jesteśmy przygotowani - zapewnił. - Chcemy być lekkoatletycznym Galacticos - kontynuował.

- Trzeba marzyć. Mieć cele. Być konsekwentnym - zaznaczył marszałek województwa śląskiego, jednocześnie zaznaczając, że jest bardzo zadowolony z rozwoju infrastruktury.

- Czekamy na kolejne gwiazdy i rekordy świata! "Kocioł Czarownic" dobrze działa na sportowców - podsumował.

Czytaj także:
Rosjanie niezadowoleni. Działacze podjęli ważną decyzję
Marek Danielak nie żyje

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • niepodważalny autorytet Zgłoś komentarz
  BRAWO! BRAWO! I jeszcze raz BRAWO! Za wszystko co było do tej pory - ale też i za to co planują zorganizować działacze ŚOZLA wraz z władzami województwa na tym przepięknym stadionie.
  Czytaj całość
  Szkoda by było marnować taki potencjał jakim dysponuje ten stadion! I dobrze że na Śląsku to widzą, rozumieją i CHCĄ!!! Z
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×