Caster Semenya po raz drugi została mamą. Tak celebrowała święta

Caster Semenya nie wystąpiła na igrzyskach w Tokio, ale za to doszło do sporej zmiany w jej życiu prywatnym. Na świat przyszło jej drugie dziecko, dzięki czemu święta Bożego Narodzenia spędziła z żoną i dwójką pociech.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Caster Semenya Getty Images / Simon Hofmann / Na zdjęciu: Caster Semenya
Caster Semenya związana jest z Violet Raseboyą. Lekkoatletka już kilka lat temu została mamą. W lipcu pochwaliła się, że jej żona ponownie jest w ciąży.

Choć zarówno biegaczka, jak i jej małżonka, od tamtej pory nie pochwaliły się nowym członkiem rodziny, wiadomo już, że panie znów zostały rodzicami. Na świątecznej fotce widzimy Semenyę, jej żonę oraz dwójkę dzieci. Wszyscy mają na sobie błękitne piżamy w mikołaje.

Caster Semenya nie wywalczyła minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio na dystansie 5000 metrów i nie wystąpiła na najważniejszej imprezie sezonu. W biegu na 800 metrów nie mogła wystąpić, wszystko przez regulacje Światowej Federacji Lekkoatletycznej.

World Athletics w 2019 r. wprowadziła zasadę, że każda biegaczka średniodystansowa (na dystansach od 400 m do 1 mili) z podwyższonym poziomem testosteronu musi stosować leki, które obniżą jego poziom. Semenya stanowczo odmawia przyjmowania leków obniżających poziom testosteronu, argumentując to tym, że może to zagrażać jej zdrowiu.

Semenya to mistrzyni olimpijska na 800 metrów z Londynu i Rio de Janeiro.

Czytaj też:
Polski mistrz zatrzymany przez kibiców. Kazali mu wyjść z samochodu
Był ministrem sportu, potem trafił do więzienia za korupcję. Czym zajmuje się dziś?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Hardkorowy Koksu poszedł na siłkę. "Jest pompa, jest moc!"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×