IO gr. A siatkarek: Niespodzianki nie było, Włoszki zdominowały Dominikanki

Pierwszy dzień olimpijskich zmagań siatkarek w grupie A nie przyniósł zbyt wielu emocji. W ostatnim sobotnim meczu Włoszki ograły reprezentantki Dominikany 3:1.

Sebastian Nowak

W ostatnim sobotnim spotkaniu grupy A siatkarek w pojedynku Włoszek z reprezentantkami Dominikany faworytkami zdecydowanie były te pierwsze. Oba zespoły spotkały się niedawno, bo w czerwcu w turnieju World Grand Prix i wtedy górą był europejski zespół, który zwyciężył 3:1. W sobotę w Londynie po raz drugi lepsze okazały się podopieczne Massimo Barboliniego.

O ile w pierwszej partii Włoszki nie miały problemów z wygraną, o tyle w drugim secie tak łatwo już nie było. Siatkarki ze słonecznej Italii kontynuowały swoją skuteczną grę w ataku, ale po drugiej przerwie technicznej Dominikanki zdołały nawiązać w końcu walkę. Mistrzynie Europy sprzed trzech lat prowadziły 20:17, ale kilka akcji później był już remis 21:21 i końcówka tej partii należała do siatkarek z Ameryki Środkowej. Taki wynik wyraźnie rozochocił Dominikanki, które dobrze weszły w kolejną partię, ale Włoszki szybko wróciły do swojej gry z pierwszego seta. Europejski dominowały już do końca meczu i pewnie zwyciężyły 3:1.

Włochy - Dominikana 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:15)