KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

IO: Znowu ciekawie w grupie B - przed drugim dniem turnieju siatkarzy

We wtorek czekają nas emocje podczas meczów siatkarskich potęg, można powiedzieć, że będą to klasyki, gdyż wszystkie drużyny należą do światowej czołówki, a ich oglądanie to czysta przyjemność.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Po dniu przerwy uwaga siatkarskich kibiców wraca do męskich rozgrywek. Wyniki pierwszych spotkań wszystkich ekip nie zaskoczyły, do miana niespodzianki może pretendować łatwa wygrana Amerykanów, którzy w trzech setach pokonali Serbów. Ekipa Igora Kolakovicia będzie miała okazję wygrać swój pierwszy mecz, gdyż ich rywalami będą reprezentanci Tunezji. Wynik tego pojedynku można przewidzieć zdecydowanie łatwiej niż dwóch pozostałych z grupy B.

Niemcy przegrali swój pierwszy pojedynek, więc na parkiet wyjdą jeszcze bardziej zmobilizowani, by pokonać Amerykanów, którzy bronią olimpijskiego złota. Zawodnicy Vitala Heynena przystępowali do igrzysk olimpijskich jako czarny koń, ale by nim być muszą się popisać nie tylko umiejętnościami, których nikt nie kwestionuje, ale również odpornością psychiczną. Pojedynek z Amerykanami będzie dla nich dobrym sprawdzianem. Podczas turnieju finałowego Ligi Światowej Niemcy wygrali w tie-breaku, czy jest to dobry omen przed wtorkowym meczem? Panuje opinia, że siatkarze z USA najwyższą formę mają w roku olimpijskim, ale muszą udowodnić to na boisku. Kto będzie górą w tym spotkaniu? Czy przegrani podniosą się z kolan i powtórzą wynik z Final Six LŚ?

Drugi dzień zmagań siatkarzy zakończy spotkanie Brazylijczyków i Rosjan. Zawodnicy Sbornej byli dużą niewiadomą przed rozpoczęciem IO, ale pierwszy mecz w ich wykonaniu pokazał, że będą groźni. Czy zdołają utrzymać dobrą dyspozycję? Ich rywalami będą Canarinhos, których gwiazda nie świeci już tak jasno, ale wciąż są światowej klasy drużyną. Na drodze do zwycięstwa mogą stanąć niuanse, takie jak kolejne nieporozumienie na linii rozgrywający-atakujący czy złamanie się pod naciskiem rywali. Sposobem na odniesienie triumfu powinno być wypracowanie wysokiej przewagi i utrzymanie jej. Czy wywieranie presji na przeciwniku takim sposobem przyniesie sukces? A może Rosjanie potwierdzą, że są jednym z faworytów do stanięcia na olimpijskim podium?

To spotkanie będzie zwieńczeniem drugiego dnia zmagań siatkarzy, ale dla polskich kibiców najważniejszy będzie mecz, który rozpocznie się o godzinie 12:30, wtedy bowiem na parkiet wybiegną biało-czerwoni, a ich rywalami będą Bułgarzy.

IO gr. A: Walka o złoto, runda druga - przed spotkaniem Polska - Bułgaria

Plan gier drugiego dnia turnieju siatkarzy:

Grupa A:
Polska - Bułgaria, godzina 12:30
Włochy - Argentyna, godzina 15:45
Wielka Brytania - Australia, godzina 21:00

Grupa B:
Serbia - Tunezja, godzina 10:30
USA - Niemcy, godzina 17:45
Brazylia - Rosja, godzina 23:00

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×